21 Gram

Profesör Paul Rivers ve karısı Mary, birlikteliklerinin ölüm ve yaşam arasındaki dengeyle paralel olduğunu farkederler. Adam ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve kalp nakli için sıra beklemektedir. Kadın ise yapay döllenme sonrasında hamiledir ve çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır. Christina Peck, zor geçen gençlik dönemini çabuk olgunlaşarak atlatmış iki çocuk annesi bir kadındır. Kocası Michael ve kardeşi Claudia ile birlikte çevrelerine mutluluk ve umut saçmaktadırlar. Daha düşük ekonomik düzeye sahip Marianne iki çocuğuna bir gelecek yaratmaya çalışırken, eski bir suçlu olan kocası Jack kendisini dine adamıştır. Trajik bir kaza, bu üç çift ve ailelerinin hayatlarını kesiştirecektir. Birbirlerinin de desteklerini alarak hayatlarındaki en önemli soru işaretlerini cevaplandırmaya çalışacaklardır.

21 Gram Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Alejandro González Iñárritu
Senaryo : Guillermo Arriaga
Oyuncular : Benicio Del ToroSean PennCharlotte GainsbourgNaomi WattsJohn RubinsteinDanny HustonMelissa LeoEddie MarsanMarc MussoCarly NahonClaire PakisNick NicholsLoyd Keith SalterAntef A. HarrisTeresa Delgado
Türü : Suç, Drama
Orijinal Adı : 21 Grams
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 2003
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 24.05.2004
Dağıtıcı Firma : 0
Yorumlar (1 yorum)
9 özgür aycan11.02.2011 08:27
Alejandro González Iñárritu sineması insan ruhuna ve bilincine çarpan bir fırtınadır. Kendi kızını kaybettiği bir süreçte çektiği bu film yaşama dair gerçeklerle yüzleşme çabasıdır.