Abim Evin Tek Çocuğu

Film, 1960’lar ve 70’ler İtalya’sında, iki tutkulu kardeşin politika ve aynı kadın üzerine verdikleri mücadeleleri konu alan maceralarını anlatıyor. Şimdi zaman kaçma, geri dönme, ne zaman savaşılacağını bilme ve büyüme zamanıdır. Onbeş yıllık İtalya tarihi arka fonu oluştururken, kardeşler de tüm farklılıklarına karşın aslında ne kadar da benzer olduklarını kavrıyorlar.

Abim Evin Tek Çocuğu Fragmanı

Abim Evin Tek Çocuğu Bilgiler

Yönetmen : Daniele Luchetti
Senaryo : Daniele LuchettiAntonio Pennacchi
Oyuncular : Luca Zingaretti
Elio Germano
Angela Finocchiaro
Anna Bonaiuto
Riccardo Scamarcio
Massimo Popolizio...
Türü : Komedi, Drama
Orijinal Adı : Mio Frotello e Figlio Unico
Yapımcı Firma : Cattleya
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : İtalya, Fransa
Vizyon Tarihi : 30.11.2007
Dağıtıcı Firma : Özen Film

Abim Evin Tek Çocuğu Filminin Oyuncuları

Abim Evin Tek Çocuğu Filmi Yorumları
7 aynur demir15.12.2007 10:26
çarpık ilişkiler, kendini ispat etme çabaları, perde arkasında dönen menfaatçi dolaplar, sabrın tükendiği yerde özgürlük çırpınışları, aşkın değil, şehvetin esiri zavallı beyin ve yürekler...kısacası ruhları eğitilmemiş bir toplumdan ne beklenilirse hepsi burada... bir kerre daha vatanımla ve milletimle onur duydum.... oyunculuk açısından güzel. bu filimde italyanın harika yerlerini görürüm ümidi taşıyorsanız boşuna...sadece, pislik, sefalet ve rezalet göreceksiniz o dönemin italyasında...
8 gizem.11.12.2007 11:12
film belli bir döneme ait olayları içeriyor bu yüzden gayet sürükleyici ve etkileyici,aynı zamanda konu sadece devrimde değil yanı sıra aşk,ilişkiler ve insan psikolojisinede değinilmiş.Ayrıca film müziklerinin sadece italyanca olması ve filmin italyada gecmeside insanı italyanın büyüsüne kaptırıyor.