Arınma Gecesi

Suçun kol gezdiği ve hapishanelerin dolup taştığı Amerika'da hükümet, her yıl cinayet de dahil her türlü suç eyleminin yasal olmasına 12 saatliğine izin vermektedir. Polis aranamaz. Hastaneler yardıma ara verir. Halkın, kendisini ceza yoluyla düzene koyduğu bir gecedir. Şiddetin ve suçun her yeri sardığı bu gecede bir aile, bir yabancı kapılarını çaldığında kim olacaklarının kararıyla mücadele edecektir. Yıllık Arınma Gecesi sırasında James Sandin'in (Ethan Hawke) güvenlikli evine davetsiz bir misafir zorla girdiğinde bir aileyi parçalamakla tehdit eden bir dizi olayı başlatır. Şimdi geceyi saklandıkları canavarlara dönüşmeden geçirmek James'e, karısı Mary'ye (Lena Headey) ve çocuklarına bağlıdır.

Arınma Gecesi Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : James DeMonaco
Senaryo : James DeMonaco
Oyuncular : Arija Bareikis Ethan Hawke Lena Headey Max Burkholder Edwin Hodge Chris Mulkey Rhys Wakefield Adelaide Kane Tony Oller Tom Yi Tisha French Dana Bunch Peter Gvozdas
Türü : Korku, Gerilim
Orijinal Adı : The Purge
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 2013
Yapım Ülkesi : ABD, Fransa
Vizyon Tarihi : 13.09.2013
Dağıtıcı Firma : UIP Filimcilik
Yorumlar (1 yorum)
0 oxiiisss16.09.2013 11:58
sıradan bir gerilim filmi.cok etkili değil.birkac kişinin birbirini öldürmeye çalışmasından ibaret.hatta germadi bile diyebilirim..bence büyük beklentilerle gitmeyin.