Aşk Zamanı

Aşk Zamanı, komşu olan evli bir kadın ile evli bir erkeğin arasında oluşan bağı konu ediyor. Hong Kong, 1960'lı yılların başlarını yaşamaktadır. Chau lokal bir gazetenin yazı işleri müdürüdür. Karısıyla birlikte büyük oranda Şangaylıların hayatlarını sürdürdükleri bir apartmana taşınırlar. Chau bir gün kapı komşusu Li-Chun ile karşılaşır. İkisi de eşlerinden bağımsız bir şekilde eşya taşımaktadırlar. Günden güne birbirleriyle yakınlaşmaya başlayan ikili bir süre sonra tuhaf bir gerçekle karşı karşıya kalacaktır. Bu da eşlerinin de birlikte oldukları gerçeğidir. Artık onların da kendilerini ve ilişkilerini yeniden gözden geçirebilecekleri bir ortam oluşmuştur. Not: Filmin ilk vizyon tarihi 28.9.2001'dir.

Aşk Zamanı Fragmanı

Aşk Zamanı Bilgiler

Yönetmen : Kar-Wai Wong
Senaryo : Kar-Wai Wong
Oyuncular : Tony Chiu-Wai Leung
Maggie Cheung
Tung Cho 'Joe' Cheung
Rebecca Pan
Lai Chen
Ping Lam Siu...
Türü : Romantik, Drama
Orijinal Adı : Hua Yang Nian Hua / In the Mood for Love
Yapımcı Firma : Filmartı Film
Yapım Yılı : 2000
Yapım Ülkesi : Çin, Hon Kong
Vizyon Tarihi : Belirsiz
Dağıtıcı Firma : CJ Entertainment Turkey

Aşk Zamanı Filminin Oyuncuları

Aşk Zamanı Filmi Yorumları
0 aslı02.10.2006 11:09
iğrenç sanırım üç yıl oluyor izleyeli üniversitedeydim o zamanlar. bu kadar berbat bir olamaz uyukladım resmen rezalet
10 habibe kılınç12.01.2006 01:42
aşkı bukadar güzel anlatan bir film daha yok mutlaka izleyin
2 özgür ulutaş16.12.2004 12:11
%%2%aşk zamanı%%2%nın avrupada aldığı ödüller ve bazı eleştirmenlerin hakkında yaptığı olumlu eleştiriler sizi yanıltmasın..Bu film yanlızca birtek açıdan önemli berbat ,anlaşılmaz filmleri eleştirmenler beğenir ancak!boşlukta sigara dumanı tadında bir filmle vaktinizi heba edecekseniz izleyin..
6 canşan kün25.12.2003 08:03
aşkı en iyi anlatan filmmişmiş...kandım bu tanıtım yazısına ve gittim.ben bu filmin aşkı anlattığına inan mak istemiyorum.film yalnızlıklarından ötürü birbirlerine yakınlaşan iki evli insanın pekte duygu akışı olmayan ilişkilerini anlatıyor.aşk bu kadar sıkıcıysa yaşamım boyu yanıma uğramasın lütfen.
7 mete tosun10.12.2001 09:35
film çok ağır bir tempoda ilerlemesine karşın oldukça iyi ilerleyen, olayları oldukça iyi bir sıra zamanlamayla izleyiciye gösteren bir film.deli gibi aşık olupta aşkını tam dile getiremeyen bir adamla, yine deli gibi aşık olupta kocasını aldatamayan bir kadının hikayesi.oldukça güzel bir finali var bence.olması gereken bir final.
9 taisa23.11.2001 06:49
çekimler çok ilginçti. genelde çok az insan arasında geçiyordu. iki yalnız kişinin biraraya gelmesi ve bu esnada yaşanan duygular yoğun bir şekilde seyirciye de aktarılıyor.film müzikleri çok etkileyiciydi. film tiyatrovari bir havası vardı. Amerikan sinemasından bıkan seyirciler için harika bir seyirlik.
10 Selçuk Sarıgöz08.11.2001 10:22
Film, duygusallık kategorisi ötesinde, aşkın ve cinselliğin büyülü dünyasına görüntülerindeki ayrıntılardan ödün vermeden mükemmel bir yolculuk yapmış.Filmin her karesi aşk kokuyor, yalnız belirtmek isterim bu film diğer aşk filmleri ile aynı kategoriye sokulacak bir film değildir.Bir aşk filmini kolay kolay büyük bir beğeni ile izleyemezsiniz, film o kadar zarifki . . . Bu arada görüntü ve müzik uyumu için benden tam puan üzerine 10 yıldız aldı, bu film için sizlere iyi seyirler demiyorum, çünkü bu film sizin için iyi bir seyir olacak . . .
8 zekiakoglu05.11.2001 05:09
kendi acımdan güzel bir film.cünkü kisiligim geregi duygusal filmleri cok severim.onun icin de fazla yoruma gerek yok iyiiii