Aşkın Büyüsü | Puan : 10/10

Teyzeleri (Dianne Wiest, Stockard Channing) tarafından yetiştirilen, küçük yaşta öksüz kalan Owens kardeşlerin hayatları herkesten çok farklı. Kahvaltı olarak çukulatalı kek yiyen ve büyülerle uğraşan Sally (Sandra Bullock) ve Gillian (Nicole Kidman)'ın en büyük dezavantajı, bir aile laneti taşımaları. Aşık oldukları erkekler zamansız ve beklenmedik şekilde ölüyorlar. Bu lanetten kurtulmak için cadı bilgilerini birleştirerek, hayatlarını normale sokmaya çalışıyorlar.

Aşkın Büyüsü Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Diane Kurys
Senaryo : Diane Kurys Murray Head François-Olivier Rousseau
Oyuncular : Stefano Dionisi Juliette Binoche Victoire Thivisol Benoît Magimel Robin Renucci Karin Viard Isabelle Carré Arnaud Giovaninetti Denis Podalydès Olivier Foubert Marie-France Mignal
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : Les Enfants Du Siecle
Yapımcı Firma : Alexandre Films
Yapım Yılı : 1999
Yapım Ülkesi : Fransa
Vizyon Tarihi : 27.04.2001
Dağıtıcı Firma : Özen Film
Yorumlar (7 yorum)
10 SERDAR SAK12.09.2006 01:51
SARSICI VE ETKİLEYİCİ. TAM BİR DUYGU COŞKUSU YAŞIYOSUNUZ.
10 cigdem akyollular08.12.2004 12:51
mekanlar süper,görüntü süper,oynayanlar süper e bide konu süper bence harika bir film benim izledidigim en dramatik filmdi!..en aşk dolu,en gurur dolu...mutlaka izlenmeli...
10 hasanergun27.12.2002 12:12
seyredilmesi gerkli bir flim
10 aslıhan yurdagul29.11.2001 05:36
hayatimda izledigim en muhtesem ask filmi
10 sude öz21.06.2001 07:47
harika bir film.aşk intikam korku herşey var.ne diyeyim.izleyin ve görün
0 suna kartal29.05.2001 09:20
Yukarıdaki %%1%7%%1% puanlık görüşler de bana ait. aklımı çelen iki husus var. Birisi tarihten bildiğimiz kadarıyla George SAND%%1%ın aslında çirkince bir kadın olduğu. Juliette Binoche%%1%un oyunu mükemmel ama fiziği bence yanlış olmuş. Ayrıca yine belki detay, yazarın çok uzun yıllarca erkek elbiseleri ile dolaştığı söylenr. Filmde bayağı %%1%dişi%%1% giyiniyordu. Chopin%%1%le olan yaşamına ait illüstrasyonlarda da erkek elbiseleri içindedir halbuki. Bri başka detay İtalyan doktorun da kendisinden genç olduğu. Pek çok açıdan enteresan bir filmdi.
7 suna kartal29.05.2001 08:47
Bir dönemin asi kadın yazarı George Sand%%1%ın özel hayatı üzerine başarılı bir kesit.Dönemin Fransa ve İtalya tarihine de kısmen bir bakış atmış oluyoruz. Sefahat ve kolera hastalıklarının irdelenmesi dönemin ahlak ve temizlik anlayışına da kısmen ışık tutuyor. George SAND, bu aşkından sonra Frederic CHOPIN%%1%le de birlıkte oldu ve onunla da hayatının bir dönemini Mayorka%%1%da geçirdi. Fransız eğitimi almış bir kişi olarak bu ülke edebiyatında önemli yer tutan iki kişinin yaşamına bakmak ilginç oldu. Dönemin yayıncılaı ve %%1%entel%%1% kesiminin yaşamını inceleme imkanı buldum. Sapık yönler olsada aşk temasına inanıyorum. Ancak George Sand ve Chopin kitabını da okumuştum. Kadının kendisinden genç erkeklerden holandığı ve onlara kısmen ebeveynlik yapmaktan haz aldığını düşündüm filmden sonra. Ve her iki erkeğinde kendi içlerinde derin hesaplaşmalara sahip olması da kadının beğeni çizgisini göstermesi açısından ilginç geldi. Tarih ve edebiyattan hoşlananlar için görülmeli diyorum. Ancak şaşırtıcı seks fantezilerini de bilerek gidin.