Asteriks Olimpiyat Oyunları’nda | Puan : 4/10

Filmin ana teması olarak Sezar ve oğlu Brütüs arasındaki çatışma ön plâna çıkarıldı. Brütüs ve Alafolix’in, Yunan prensesi Irina’ya karşı duyduğu aşk ve her iki tarafın da prensesi elde etmek amacıyla Olimpiyat Oyunları’nda yarışması hikâyedeki diğer önemli temayı oluşturuyor.

Asteriks Olimpiyat Oyunları’nda Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Frédéric Forestier Thomas Langmann
Senaryo : Olivier Dazat René Goscinny Alexandre Charlot
Oyuncular : Stéphane Rousseau Clovis Cornillac Benoît Poelvoorde Alexandre Astier Jean-Pierre Cassel Alain Delon Vanessa Hessler Elric Thomas Dorothée Jemma Sim
Türü : Komedi, Macera, , , ,
Orijinal Adı : Asterix at The Olympic Games
Yapımcı Firma : Pathé Renn Productions
Yapım Yılı : 2008
Yapım Ülkesi : Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Belçika
Vizyon Tarihi : 01.02.2008
Dağıtıcı Firma : 35 milim filmcilik
Yorumlar (2 yorum)
9 levent biçer08.08.2008 03:08
çok güzel bir filmdi, asterix'in oynayan oyuncunun değiştirilmesi olmamış bence ama aradaki farkı önemli isimlerle ile kapatmışlar, bunlarıda zaten filmin sonunda göreceksiniz. araba yarışında Michael Schumacher'e üçüncülük vermişler... :) zidane'de filme ayrı bir hava katıyor.
10 TURGUT YORULMAZ09.02.2008 09:41
10 luk bir film kesinlikleFilmin ana teması olarak Sezar ve oğlu Brütüs arasındaki çatışma ön plâna çıkarıldı. Brütüs ve Alafolix’in, Yunan prensesi Irina’ya karşı duyduğu aşk ve her iki tarafın da prensesi elde etmek amacıyla Olimpiyat Oyunları’nda yarışması hikâyedeki diğer önemli temayı oluştururmaktaa.