Ay'da İlk İnsan

1969 yılında Apollo 11, Ay’ın yüzeyine dokunduğunda otuz sekiz yaşındaki Amerikalı astronot Neil Armstrong bir efsane oldu. Tarihin en tehlikeli görevlerinden birini üstlenen Neil Armstrong, Ay’a ilk ayak basan insan olmayı başardı. NASA’nın aya ayak basma yolculuğunun hikayesinin anlatıldığı filmde, Neil Armstrong’a ve 1961-1969 yılları arasına odaklanılıyor. Armstrong ve ülkenin ödediği bedellere, yapılan fedakarlıklara yer veren film, NASA ve Apollo 11 ekibinin 1960'larda SSCB'ye karşı uzay yarışını kazanmak için karşı karşıya kaldıkları muazzam baskıyı da seyircilerin gözleri önüne seriyor. 2014 yapımı “Whiplash” ile adının duyurmasının ardından Aşıklar Şehri” ile En İyi Yönetmen Oscar’ına layık görülen Damien Chazelle'in yönetmen koltuğunda oturduğu yapımın başrolünü Ryan Gosling üstleniyor. James R. Hansen’ın “First Man: The Life of Neil A. Armstrong' isimli biyografik kitabından beyaz perdeye uyarlanan yapımın kadrosunda Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Ciarán Hinds gibi isimler yer alıyor.

Ay'da İlk İnsan Fragmanı

Ay'da İlk İnsan Bilgiler

Yönetmen : Damien Chazelle
Senaryo : Josh Singer James R. Hansen
Oyuncular : Ryan Gosling
Claire Foy
Jason Clarke
Kyle Chandler
Patrick Fugit
Ciarán Hinds...
Türü : Biyografi, Drama, Tarih
Orijinal Adı : First Man
Yapımcı Firma : DreamWorks
Yapım Yılı : 2018
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 19.10.2018
Dağıtıcı Firma : UIP Türkiye

Ay'da İlk İnsan Filminin Oyuncuları

Ay'da İlk İnsan Filmi Yorumları
2 Serkan 03.11.2018 03:25
Filmi kimse beğenmemiş bugün bende izledim bu yorumlara bakarak gittim hemde. Sadece şunu tüm dürüstlüğümle söyleyim bu filmin beğenilcek yanı yok berbat. Imdb puanı yüksek olan her film beğenilcek diye bir kaide yok !!! Çok kötü film, yorum yaparken hedef saptırmayın. Dürüst olun !!!
10 mert02.11.2018 01:57
Vay be, burdaki herkez gerçekten bilgisiz ha, hayatında bikere doğru düzgün kitap okumamış yada belgesel izlememiş insanlar konuşmamalı. Uzay yarışındaki en önemli anlardan biri bu andı, Ay'a gitmemiz insanlığı ileri taşıdı, bilgisiz cahil filmden anlamayan kişiler burdan ban yemeli. Filmden anlayan ve bilgili arkadaşlarım için: bu film harika olmuş, sinematografi ve oyunculuk mükemmel, sanattan anlıyorsanız ve tarih konusunda cahil değilseniz bu filme bayılırısınız. Tabi türkiyenin geneli hiç bişey bilmez bu konuda. Gerçek bi film kritiğinin bu filmdeki yorumlarına bakarsanız sanat değerlendirmesinin hep 9-10/10 olduğunu görürüsünüz, çünkü film harika. Kültürsüz, aksiyondan başka bişey izleyemiyen insanları dinlemeyin. Mükemmel bi sanat filmiydi bu.
1 BÜLENT KOYUN31.10.2018 04:58
BÜYÜK BİR HEVESLE GİDİP BÜYÜK BİR HÜSRANLA GERİ DÖNDÜK
0 Nilhan31.10.2018 01:02
Çok kötü olmuş.Herşeyin Amerika ile Rusya arasındaki çekişme gerçeğinden yola çıktığını düşününce zaten ayrıntılara girmelerini beklemiyordum.Cünkü tarihe dayalı inancım Amerika'nın asla aya gitmediği.Zaten herşeyin bir televizyon yalanı olduğuna hep inandığımdan, bana göre bu sırrı günümüzde hala saklamak için berbat,anlamsız bir film yapmışlar.
1 Aylin Deniz21.10.2018 09:01
çok sıkıcı ve çok kötü bir filmdi.ve kamera çekimleri insanı çileden çıkarıyor,sürekli yakın plan,sürekli çektiği kare ile beraber hareket eden sahneler,göz-yüz görmekten sıkıştım,kameranın yürüyen insanlarla bile sallanmasından bulantı geldi,roket fırlatmalarına bakamıyorsunuz bile,felaket ötesi bir filmdi.yazık gidene..
1 Michael MYERS20.10.2018 12:38
Bu tarz filmler içerisinde en kötü olanlardan biri olmuş nerde bir APOLLO 13 onun verdiği havayı bile verememiş. Allah' tan filmin hikayesine vakıfızda bilenleri kandıramamışlar. Gidenlerin çok sıkılacağı vasat ötesi bir film olmuş !!!
2 Korku.com20.10.2018 12:36
Bu ne yaaa vasat ötesi berbat bir film olmuş, birçok kişi filmden çıktı keşke sabır göstermeyip bende çıksaymışım. Zamanıma yazık !!!
1 Fblive20.10.2018 12:34
Uzun zamandır bu kadar kötü bir seyretmemiştim. Bir de filmin başında ARMSTRONG evladını yitiriyor neden ölüyor konuyu anlatmamışlar bile, konuların çoğunu hep üstün körü anlatmışlar. Mesela bir örnek daha vereyim Sovyetler Birliği ve Amerika uzaya fırlatma olayı için kapışırken kimin kazandığı belli olmadan bir bakıyoruz ARMSTRONG uzayda onda da zaten başarısız oluyor ve geri düşüyor uzayda savrulup duruyorlar. Seyirci konuyu kavrayamıyor maalesef, çok kötü bir film olmuş.
2 Yusuf20.10.2018 12:30
Hayatımda ilk defa bir filmi ikinci yarının ortalarında da olsa bırakıp çıktım. Yakın bir arkadaşla seyrettik, dedim acaba ben mi anlayamadım ama hem o beğenmedi hemde ikinci yarıda filme girmeyenler oldu. Neil ARMSTRONG' un hikayesi bu kadar mı kötü ve sıkıcı anlatılır yaaa, filmde her an birşey olur diye umarak bekledik ama hakikaten olmamış.
1 Erdem 19.10.2018 01:30
Çok kötü bir filmdi.