Aybike Esin Tumluer

Aybike Esin Tumluer
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :30.01.1988
Doğum Yeri:İstanbul

Türk oyuncu.

Barış Manço Kültür Merkezi'nde tiyatroya başladı. 2005 yılında buradan ayrıldıktan sonra Belediye Tiyatrosu'nda bir sezon eğitmenlik yaptı. 2006 yaz sezonunda Mustange Yaz Okulu'nda drama öğretmenliği yaptı.

2007 yılında başladığı Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Ana Sanat Dalı bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında DOT Tiyatro'da yarı zamanlı olarak stajını tamamladı.

Yine konservatuar devam ederken 11. Kısa Film ve Tiyatro Bienali için 3 bölümlük tiyatro oyunu yazdı ve kısa filmde oynadı.

Haliç Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 2011 yılında İtalya'da Scuola Internazionale Dell'attore Comica'da okumaya hak kazandı ve aynı okuldan Commedia Dell'arte mezunu oldu. İtalya festival oyunlarında sahneye çıktı ve tek kişilik oyun oynadı. Türkiye'ye döndükten sonra Mekan Artı Alternatif Tiyatro'da çalışmaya başladı.

Seyirciyle buluştuğu ilk oyunu Çok Hücreli Bölüneni 2 Aralık 2011 tarihinden beri seyirciyle buluşmaktadır.

Halen oyunculuk çalışmaları devam etmektedir.

Filmografi

2014 Şanssız Adam

Televizyon

2014 Ah Neriman
2013 Her Şey Yolunda Merkez

Görev Aldığı Yapımlar

Aybike Esin Tumluer Fotoğrafları

Aybike Esin Tumluer FotoğraflarıAybike Esin Tumluer FotoğraflarıAybike Esin Tumluer FotoğraflarıAybike Esin Tumluer FotoğraflarıAybike Esin Tumluer Fotoğrafları