Ay'daki Adam

İki oscarlı yönetmen Milos Form'ın bu filminde zamanın en yenilikçi en eksantrik ve anlaşılmaz sanatçılarından biri olarak görülen Andy Kaufman'ın hayatı anlatılıyor. İzleyicileri manipule etme ustası Kaufman kırıp geçiren kahkahalar, katı ve soğuk sessizlikler ve gözyaşlarına ulaşan yollarda izleyicilerini gezdirmekte çok başarılıdır. Rolunu o kadar iyi yapar ki, en yakın arkadaşlari bile hangi Andy'nin gerçek olduğu hakkında şüpheye düşerler..

Ay'daki Adam Fragmanı

Ay'daki Adam Bilgiler

Yönetmen : Milos Forman
Senaryo : Scott AlexanderLarry Karaszewski
Oyuncular : Jim Carrey
Danny DeVito
Courtney Love
George Shapiro
Paul Giamatti
Vincent Schiavelli...
Türü : Komedi, Drama
Orijinal Adı : Man on the Moon
Yapımcı Firma : Mutual Film
Yapım Yılı : 1999
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 25.02.2000
Dağıtıcı Firma : Warner Bros

Ay'daki Adam Filminin Oyuncuları

Ay'daki Adam Filmi Yorumları
10 ekin07.08.2005 12:50
arkadaşlar filmle ilgili yorum yapabilmek için önce andy kaufman%%1%ın hayatını bilmeniz kerekiyor. kaufman 1982%%1%de akciğer kanserinden ölüyor. güzel bi cenaze töreniyle gömülüyor. ama o da ne? 20 yıl sonra kaufman karşımıza çıkıyor..ben ölmedim hepsi bir oyundu diyor.yapılan DNA testleride bu kişinin Kaufman olduğunu doğruluyor. yani filmin sonunda da olduğu gibi..andy kaufman şu an halen hayatta.20 yıl sonra sanki hiç birşey olmamış gibi karşımızda. bence cidden mükemmel bi uyarlama.
10 ugur12.08.2004 07:03
çok iyi
10 ugur12.08.2004 07:01
jim carry tam bir komedyen espiri ve güldürme yeneği çok kuvvetli filmlerini severek izliyorum.. ayrıca diğer bir yorum yapan bir arkadaşımız ver ismi (ismi gizli) bu arkadaşımızın espiri anlayışı yok herhalde sanırım yabani yaşam sürdürüyor ona buradan hıııh diyiyorum.......
2 murat08.01.2002 02:34
hayatımda bu kadar berbat bir film görmedeim.başında gerçek hayattan alındı diyo sonunda adam ölmüyo demekki gerçek hayatta da ölmemiş.yok yok jim sana hiiiiiç yakışmadı.2 puanıda jim%%1%in yüzü suyu hürmetine veriyorum.seyretmediyseniz sakın seyretmeyin.