Balistik

Uluslarası casusluk üzerine kurulu bir ölüm oyununda seçkin ve gizli ajanlar; güç, bilgi ve toplumsal güvenlik adına gizli bir mücadele vermektedirler. Gündem (yaptıkları işler) aslında hiçte göründüğü gibi değildir. Yeni ve dahice tasarlanmış bir suikast aletinin varlığı yüksek mertebelerde ağızdan ağıza dolaşmaktadır. Kurbanın içine yerleştirilebilen, mikroskobik ve enjekte edilebilen bu silah aktive edilene kadar hareketsiz bir şekilde durur daha sonra kurbanını aniden öldürür ve hiç iz bırakmaz. Bu aleti ele geçirmek için sürdürülen bu çılgın yarışta sadece iki uzman ve yetenekli kişi; aynı zamanda iki can düşmanı, yeterli beceri ve dayanıklılığa sahiptirler. Biri sadece kod adıyla bilinen Sever’ dır(LUCY LIU). Öldüresiye bir eğitimden geçerek mükkemel bir canlı silaha dönüştürülen Sever, hedefine ulaşıncaya kadar son derece dikkatli ve acımasızdır. Diğeri ise kararlı ve başarılı eski bir FBI ajanı, diğer bir deyişle bir insan avcısı; Jeremiah Ecks’tir. (ANTONIO BANDERAS) Ecks bir zamanlar kariyerinin en iyi döneminde karısının bir patlamada ölmesi üzerine işinden istifa etmiş ve bu ölüm tüm benliğini suçluluk duygusuyla kaplamış, onun için adeta bir takıntı haline gelmiştir. Şimdi ustasının zoruyla tekrar işinin başındadır ve bugüne kadar iş yaşamında almış olduğu en zorlu görev için ajan Sever'le, en zorlu düşmanıyla yüzleşmek için hazırlanmaktadır. Bu tehlikeli ödülü almak için sürdürülen korkunç rekabetin ne yazık ki tek bir galibi olacaktır. Fakat kurallar değiştiğinde, bu iki işine kendini adamış rakip göreceklerdir ki yenmeye çalıştıkları kişi aslında güvenebilecekleri tek kişidir.

Balistik Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Wych Kaosayananda
Senaryo : Alan B. McElroy
Oyuncular : Lucy LiuAntonio BanderasTerry ChenRay ParkSteve BacicMiguel SandovalGregg HenryTalisa SotoRoger R. CrossSandrine HoltAidan DrummondEric BrekerTony AlcanterDavid ParkerJosephine JacobDavid PalffyDavid PearsonJohn McConnachNorm SherryBrian DrummondAshley Kobayashi
Türü : Aksiyon, Bilim Kurgu, , , ,
Orijinal Adı : Ballistic: Ecks vs. Sever
Yapımcı Firma : Chris Lee Productions
Yapım Yılı : 2002
Yapım Ülkesi : ABD/Almanya
Vizyon Tarihi : 15.11.2002
Dağıtıcı Firma : Umut Sanat
Yorumlar (11 yorum)
10 leyla arslan30.03.2015 03:15
çoook güzel
0 mehmet demir10.09.2007 04:35
bence harika bir film.tam aksiyon ve dövüşlü yani kısacası tam benlik bir film.antonio banderas ve lucy lui gibi başarılı oyuncuların olması filme daha hareketlik katıyıor.filme 10 üzerinden 15 veriyorum.ben herkese tavsiye ediyorum.yoksa siz hala denemediniz mi?
0 Burhan verdi30.08.2007 02:19
rezilliğin daniskalarından biri 50 kiloluk kadının özel harekatçılarla kuru sıkı mermi harcamasının saçmalığı gereksiz,zaman öldürmek için bile izlenmez kedinizi besleyin daha iyi
10 ibrahim ERSOY07.07.2007 02:55
aksiyon filmlerinin yüz karasıymış BAN! yahu sen hiç film görmemişsin be antonio banderasın en iyi filmlerinden bence sen eğer filmi izlemek yerine neşolsa kötüdür diye uyumasan anlardın noooob! (pardon ama emeğe saygı denen bi icat var ama)
6 gonca katman29.08.2003 05:47
arkadaşlar neden bu film hakkında bu dkadar eleştiri yapıyorsunuz ki ne de olsa bir emek her antonio da var
1 serhat25.01.2003 09:54
bu filme 10 puan veren arkadaş acaba filmi izlerken uyuyormuydu?tek kelimeyle gereksiz bir film.aksiyon filmlerinin yüz karası.lucy liu ve banderas ın ününe güvenmiş yönetmen ama nafile ortaya berbat bir şey çıkmış.sakın gitmeyin paranıza yazık.
1 Metin Mert02.01.2003 10:42
1 bile fazla bu filme. Bu kadar saçma ve gereksiz bir film çekmek için çok düşünmüş olmalılar. Herşey salakça. Hiç bu kadar aptalca bir film izlememiştim. Aman sakın gitmeyin. Birşey kaçırmış olmazsınız.
0 soner alptüzün16.12.2002 07:42
valla daha gitmedim ama inşallah beklkediğim gibi çıkar çünkü o kadar para verecem valla değsin isterim.ben 2 yıldır sinemaya gitmiyorum bu arada.
10 mehmet kaya13.12.2002 04:58
super
1 mete tosun02.12.2002 09:41
son zamanlardaseyrettiğim en kötü filmlerden biri.boşu boşuna patlamalar, kurşun yağmuru ve bu yağmurda vurulmayanlar.
1 Forza GaLaTaSaRaY17.11.2002 08:27
Antonio Banderas sevdiğim bir oyuncudur.Ama neden bu berbat filmde rol aldı anlamış değilim.Bu film belkide hollywoodun en kötü aksiyon filmiddir.Filmin sonunda Tren istasyonu sahnesini belki bizim yeşilçam daha iyi çekerdi.Bu kadar saçma silah sahneleri patlama sahneleri.Tamamen hayal kırıklığı.Size tavsiye bu filme sakın gitmeyin.