Batlır | Puan : 10/10

Batlır, fiziki farklılığı olan bir gencin hikayesini konu ediyor. Batlır, doğuştan büyük bir kafaya sahip olan bir gençtir. Ailesi hayatının geri kalanında bahtı açık olsun diye ona “Bahtlı” adını vermek istese de nüfus memurunun yanlış anlaması sonucu ismi Batlır olur. Fiziksel farklılığı nedeniyle zor bir çocukluk geçiren Batlır, artık bu sorundan kurtulmak ister. Bunun için ameliyat olması gerekir ancak ameliyat oldukça risklidir. Üstelik ameliyat için 1 milyon liraya ihtiyacı vardır. Babası ameliyat olmasına karşı olsa da hayatını değiştirmeyi kafasına koyan Batlır, her şeyi göze alıp parayı bulmak için bilgi yarışmasına katılmaya karar verir. Ona bu macerada yakın arkadaşlarının yanı sıra dünyanın en yalnız balinası olarak bilinen ‘52 hertz’ eşlik eder. Yönetmen koltuğunda Stare Yıldırım’ın oturduğu filmde Batlır karakterine Can Sipahi hayat veriyor. Senaryosunu yönetmen ile Gökçe Eyüboğlu, Volkan Girgin ve Nuh Kerem Pilavcı’nın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Erkan Taşdöğen, Sinan Çalışkanoğlu, Selen Kurtaran, Yağızkan Dikmen gibi isimler yer alıyor.

Batlır Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Stare Yıldırım
Senaryo : Gökçe Eyüboğlu Volkan Girgin Stare Yıldırım Nuh Kerem Pilavcı
Oyuncular : Can Sipahi Merve Dizdar Erkan Taşdöğen Sinan Çalışkanoğlu Selen Kurtaran Yağızhan Dikmen Akasya Asıltürkmen Yılmaz Gruda
Türü : Drama, Komedi
Orijinal Adı : Batlır
Yapımcı Firma : Stare Films
Yapım Yılı : 2017
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 09.11.2018
Dağıtıcı Firma : Bir Film
Yorumlar (1 yorum)
9 Züleyha yıldırım09.11.2018 08:15
Özel bir film Zevkle izledim.Çünkü topluma bir işık mesajı var.BATLIR gibi nice çocuklar kapalı kapılar ardında ......umarım bu film bir ışık , bir umut olur. Film bütün olarak süperdiiiii Emeği geçen başta yönetmen olmak üzere tüm ekibi tebrikederim .