Ben Barnes

Ben Barnes
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :20.08.1981
Doğum Yeri:Londra

İngiliz sinema oyuncusudur. 


Narnia Günlükleri:Prens Caspian filminde Prens Caspian'ı canlandırmıştır. Ayrıca Stardust ve Doctors dizisinde oynamıştır. 2010 yılında gösterime giren Narnia Günlükleri serisinin üçüncü filminde Kral Caspian rolünü oynamıştır. Ben Barnes, oyunculuk kariyerine 2006 yılında başlamıştır.


Kişisel Hayatı
1981 yılında Londra'da psikiyatrist baba ve terapist anneden dünyaya gelmiştir. Londra'da Kingston University'de drama ve İngiliz Edebiyatı eğitimi almıştır ve daha sonra oyunculukta ilerlemeye başlamıştır. Kameraya aktarılmak üzere olan bir tiyatro oyununun altına imza atmışken çocukluğundan beri okuduğu ve hayran olduğu Narnia filmlerinin seçmesinin olduğunu duymuştur ve seçmelere katılmıştır. Seçmeleri kolaylıkla geçerek Prens Caspian rolü teklifini almıştır, başka bir çalışmanın altında imzası olmasına rağmen düşünmeksizin bu teklifi kabul etmiştir. Daha sonradan önceki anlaşma yaptığı yapımcılar Barnes'a dava açmayı düşünseler de bu mevzu tatlıya bağlanmıştır. 

Ayrıca 2004 senesinde ülkemizde yapılan Eurovision şarkı yarışmasında İngiltere'yi temsil etmek amacıyla Hyrise grubunda vokalistlik yaparak 'Leading Me On' parçası ile elemelere katılmıştır fakat kazanamamıştır.

Adaylıkları
MTV Film Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu

Görev Aldığı Yapımlar

Ben Barnes Fotoğrafları

Ben Barnes FotoğraflarıBen Barnes FotoğraflarıBen Barnes FotoğraflarıBen Barnes FotoğraflarıBen Barnes Fotoğrafları