Berat Efe Parlar

Berat Efe Parlar
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :31.05.2004
Doğum Yeri:İstanbul

Türk oyuncu.

Berat Efe Parlar, çok küçük yaşları itibari ile mükemmel yüzü sayesinde yetenek ve yüz avcılarının ön planda tuttuğu isimlerden birisi olarak dikkatleri çekmiştir.

Henüz 3,5 yaşında iken katalog çekimlerinde yer almış ve Türkiye yüzünü çok ünlü bir markanın yüzü olarak görerek tanımıştır. Eğitim hayatı ile birlikte ailesinin de desteği ile tiyatro oyunculuğu eğitimleri almaya başlayan Parlar, eğitim süreci devam ederken genç yaşına rağmen birçok farklı projede yer almıştır.

Berat Efe Parlar, ilk olarak kendisini profesyonel anlamda televizyonlarda Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi kadrosunda gösterdi. Beren Saat, Engin Akyürek, Fırat Çelik ve Buğra Gülsoy gibi isimlerin yer aldığı reyting rekortmeni bu dizide enteresan yüzü ve yaşına rağmen büyük oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmeyi de başarmıştır.

Hemen arkasından Melekler Korusun dizisi kadrosunda yer alarak kendisini çok daha ileri taşıyan Efe Parlar, bu yaşlarda BKM kadrosuna girmiştir.

İnsanlar uzun süreli olarak bu genç oyuncuyu ilk defa Geniş Aile dizisi kadrosunda Cevahir’in oğlu cücü rolü ile tanıdı. Ufuk Özkan, Fırat Tanış, Zuhal Topal, İlker Ayrık ve Rasim Öztekin gibi isimlerin yer aldığı bu sevilen proje ile geniş kitlelerin beğenisini kazanan Parlar, Yılmaz Erdoğan’ın BKM kadrosunda da eğitimini almaya devam ediyordu.

Berat Efe Parlar, 2015 yılı yapımı proje Baskın: Karabasan filmi kadrosunda da yer almıştır. Küçük yaşlardan itibaren çok ciddi bir gelişim kaydeden Parlar, oyunculuk yetenekleri ile çok kesimin dikkatini çekti.

2016 yılı yapımı İftarlık Gazoz filminde ise ilk defa başrol oyunculuğu yapma fırsatı oldu. Cem Yılmaz ile birlikte filmde başrolü paylaşan Parlar, müthiş yeteneği ile insanlardan çok büyük övgüler aldı ve fark yarattı.

Berat Efe Parlar, günümüzde Show TV ekranlarının sevilen programlarından birisi olan Güldüy Güldüy Show kadrosunda en iyi oyunculardan birisi olarak ön plana çıkıyor ve bu anlamda ustalarından eğitimler almaya da devam ediyor.

2016 yapımı Familya dizisinde Uğur Yücel, Güven Kıraç, Büşra Pekin, Bülent Emrah Parlak ve Erkan Kolçak Köstendil gibi isimler ile birlikte yer almıştır.

Filmografi

2019 Afacanlar: İş Başa Düştü
2019 Gamonya: Hayaller Ülkesi
2019 Can Dostlar
2018 Deliler: Fatih'in Fermanı
2018 Bücür
2018 Ailecek Şaşkınız
2017 Bizim Köyün Şarkısı
2016 İftarlık Gazoz
2015 Siccin 2
2015 Baskın: Karabasan
2013 Düğün Dernek

Televizyon

2016 Güldüy Güldüy
2016 Familya
2015 Poyraz Karayel
2012 Böyle Bitmesin
2010 Fatmagül'ün Suçu Ne?
2009 Geniş Aile
2008 Melekler Korusun

Görev Aldığı Yapımlar

Berat Efe Parlar Fotoğrafları

Berat Efe Parlar Fotoğrafları Berat Efe Parlar Fotoğrafları Berat Efe Parlar Fotoğrafları Berat Efe Parlar Fotoğrafları Berat Efe Parlar Fotoğrafları