Beyaz Tanrı

13 yaşındaki Lili’nin annesi ve babası ayrı yaşamaktadır. Annesinin bir seyahate çıkması üzerine, Lili köpeği Hagen ile babasının evine yerleşir. Ancak Macaristan’da yeni çıkan bir yasa gereği melez köpeklerin sahipleri tarafından evde beslenmesi zorlaşmıştır. Lili’nin babası Hagen’i istemez ve onu sokağa atar. Artık Hagen için hiçbir şey eskisi gibi değildir; diğer köpeklerle birlikte insanlara savaş açar.

Beyaz Tanrı Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Kornél Mundruczó
Senaryo : Kornél Mundruczó Viktória Petrányi
Oyuncular : Zsófia Psotta Sándor Zsótér Lili Horváth Szabolcs Thuróczy Lili Monori Gergely Bánki Tamás Polgár Károly Ascher Erika Bodnár Body
Türü : Drama
Orijinal Adı : Fehér Isten / White God
Yapımcı Firma : Proton Cinema
Yapım Yılı : 2014
Yapım Ülkesi : Macaristan, Almanya, İsveç
Vizyon Tarihi : 09.01.2015
Dağıtıcı Firma : M3 Film
Yorumlar (3 yorum)
10 Özgen 27.01.2018 11:34
Insanlar ne ara bu kadar kötü oldular..zaten hep kötüydüler de biz mi goremiyoduk..bazi sahnelerde cok duygulandim..bazi sokak köpeklerinin neden saldırgan olduğunun ibretlik öyküsü.cok etkilendim..
9 imge do03.05.2015 09:18
çok etkilici bir film duygusal vb. bi çoknseyi barındırıyor içinde macar yapımı olması dahada ilginç zaten böyle güzel filmler kendini aşmayı bekleyen üklelerden çıkar
8 mualla örnek12.10.2014 10:05
film eleştirimi sadece seyirci olarak yapıyorum müthiş bir 117 dakika ve sonrası olarak özetleyebilirim biraz vahşete kaçan yönü var ama köpeği azdırırsan dehşete vahşete katlanacaksın hayvan hakları yönünden belediyeler ve yasa çıkaranların ibretle filmi izlemesini tavsiye ederim tek merakım ise o kadar köpeği nasıl organize edip çekim yapıldığı filim tekniklerinden anlamam ödülü gerçekten haketmiş.