Brooke Shields

Brooke Shields
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :31.5.1965
Doğum Yeri:New York

ABD'li aktris, model.

1966 yılında henüz 11 aylıkken bebek-model olarak kariyerine adım atan Brooke Shields, 1980 yılında Vogue dergisinin kapağında yer aldığında 14 yaşındaydı. Aynı yıl söylediği sözler ('Calvin'le arama hiçbir şey giremez') çeşitli tartışmalara yol açan Calvin Klein erkek iç çamaşırı reklamlarında oynadı. Boyu: 1.83 metre.

Sinemaya 1978 yılında Pretty Baby adlı filmle başladı. Genelevde yaşayan bir çocuğu canlandırdığı ve birçok çıplak sahnenin yer aldığı film, çocuk pornografisinin toplumda sorgulanmasına neden oldu.

Asıl çıkışını Mavi Göl filmiyle yapan Brooke Shields, 4 yıl üst üste En sevilen Genç Oyuncu ödülü kazandı. 1983 yılında çalışmaya ara vererek Princeton Üniversitesi'nde Fransız Edebiyatı üzerine eğitim aldı. 1988 yılında sinemaya geri dönerken aynı zamanda televizyon filmlerinde de çeşitli roller almaya başladı.

Sinema ve televizyon ile yetinmeyen oyuncu, Grease, Cabaret, Wonderful Town ve Chicago gibi yapımlarla Broadway'de tiyatro rolleri oynadı.

Shields, yaşamı boyunca Ted McGinley, Dean Cain, John F. Kennedy Jr., Michael Bolton, Monaco Prensi 2. Albert ve Michael Jackson gibi birçok ünlüyle birlikte oldu. 1997 yılında tenisçi Andre Agassi'yle bir evlilik yaptı. 1980 ve 1990'lı yıllarda Brooke Shields'in aşk ilişkileri birçok gazete ve dergi yazısına konu oldu. 1999 yılında bir çocuk sahibi olduğu Agassi'den boşandıktan sonra, 2001'de televizyon yazarı Chris Henchy ile evlenerek ondan da iki çocuk sahibi oldu. Bir dönem 'annelik bunalımına' girerek aşırı antidepresan kullanması, Tom Cruise ile sert tartışmalara girmesine yol açtı. Sanatçı bu kötü dönemini, yazdığı Down Came the Rain adlı kitapta dile getirdi.

Görev Aldığı Yapımlar

Brooke Shields Fotoğrafları

Brooke Shields Fotoğrafları Brooke Shields Fotoğrafları Brooke Shields Fotoğrafları Brooke Shields Fotoğrafları Brooke Shields Fotoğrafları