Bulut Atlası

1850′de Pasifik’i geçen bir gezgin, Belçika’daki savaşlar sırasında maddi açıdan istikrarsız bir hayat süren suskun bir besteci, Reagan döneminin California’sında asil ruhlu bir gazeteci, alacaklılarından kaçan bir yayınevi sahibi, ölüm sırasını bekleyen genetiği değiştirilmiş bir garson, bilim ve medeniyetin karanlık yüzüne tanık olan genç Pasifik adalı, tarihsel zaman dilimi içinde her birinin yankılarını anlatıyor.

Bulut Atlası Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Tom Tykwer Lana Wachowski Lilly Wachowski
Senaryo : Hugo Weaving Tom Tykwer Lana Wachowski David Mitchell Lilly Wachowski
Oyuncular : Keith David Susan Sarandon Tom Hanks Hugh Grant Halle Berry Jim Broadbent Ben Whishaw Jim Sturgess
Türü : Drama, Gizem, Bilim Kurgu, , ,
Orijinal Adı : Cloud Atlas
Yapımcı Firma : Port de Sóller, Mallorca
Yapım Yılı : 2012
Yapım Ülkesi : Almanya, ABD
Vizyon Tarihi : 26.10.2012
Dağıtıcı Firma : Chantier Films
Yorumlar (5 yorum)
10 burcu basarici20.11.2013 06:03
Önceden okumuş olmak avantaj ancak çoğu kısmı güç anlaşılır olsa bile genetiği değiştirilmiş tiplerin olduğu ve onların yaşam şeklinin sürdüğü kısım filmden bağımsız olarak biraz düşündürücü acaba gelecekte insanlar dünyayı yaşanmaz hale getirdikleri zaman birbirlerinden beslenen ve birbirlerine benzeyen tipler olarak suni bir yaşam mı sürdürecektir bence bu filmler tesadüf değil tıpkı oblivion-elisium-next vb gibi bi geleceğimiz olucak bu gidişle ve ozaman Greenpeace ciler de olmayacak çünkü direnecek ve direnilecek bişey kalmayacak keşke doğanın ve geleceğin bağını görüp koruyabilsek.
4 Murat Olçum24.08.2013 07:16
Yakup Hayri Germiyanoğlu arkadaşımız yazmış 'Yılın en iyi filmi idi' ne nedir,ne oldu,naptılar,neden bitti anlamadım 3 saat altyazı zor,ama filmde zor,ben seyrettim acaba bunun 1 kısımı var mı dedim,kitabı varmış sinemada gişelerde kitabını dağıtsınlar baştan okuyalım sonra seyredelim.
4 Takintix19.01.2013 11:41
ilk yarım saat noluyor bu filmde diyebileceğiniz ve 2 sa 45 dk süren, İZLEMESEM DE OLURMUŞ HATTA 3 SAATİM BOŞUNA GİTTİ diyebileceğiniz bir film. ben sanatsal açıdan bakmıyorum bu da var.
0 kübra şentürk04.01.2013 09:56
güzel filme benziyo ama izlemden yorum yapamak doğru olmaz
9 Yakup Hayri Germiyanoğlu12.12.2012 03:17
Yılın en iyi filmi idi.