Can Dostum | Puan : 8/10

Vahşice karizmatik. İnanılmaz parlak zekalı. Tamamen isyankar. Bunlar Matt Damon'ın canlandırdığı Will Hunting'i tanımlamanın sadece birkaç yolu. Sorunlarla dolu bir işçi mahallesi olan South Boston'da, Will de diğer arkadaşları gibi sıradan işlerde çalışıyor ve ara sıra kavga çıkararak tutuklanmaktan kendini alıkoyamıyor. Hiç üniversiteye gitmemiş, tabii üniversitede yaptığı hademeliği saymazsak. Ancak belleği sayesinde belirsiz tarihi olayları hatırlayıp, Nobel ödüllü profesörlerin zorlandığı matematik problemlerini neredeyse anında çözebiliyor. Tek umudu, onun duygusal mücadelesini takdir eden üniversite profesörü ve terapisti rolündeki Robin Williams. Bu rolüyle sonunda Oscar heykelciğini kucaklayan Williams'ın yanısıra film, en iyi özgün senaryo dalında da ödül kazandı.

Can Dostum Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Gus Van Sant
Senaryo : Matt Damon Ben Affleck
Oyuncular : Cole Hauser Matt Damon Robin Williams Ben Affleck Stellan Skarsgård Casey Affleck Minnie Driver John Mighton Rachel Majorowski Colleen McCauley
Türü : Drama, Komedi
Orijinal Adı : Good Will Hunting
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 1997
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 01.05.1998
Dağıtıcı Firma : 0
Yorumlar (1 yorum)
7 liyanazincircioğlu18.12.2008 08:12
bu filmi izlemeyen kalmamıştır sanırım. hiç kimseyi küçümsemememiz gerektiğini bir kez daha anlatıyor bu filim ne kadarda bizden farklı insanlarda olsa da etrafımızda.