Cennet

Can 29 yaşında, yaygın tanımıyla geri zekâlı olmasına rağmen büyük hayal gücüne sahip. 7 yaşında annesi öldüğünde yaşadığı travma sonucu kimseyle iletişime giremediği bir çocukluk geçirmiş, kendisine ait bir cennet yaratmış. Ve bir gün cennetinde güzel bir kızında ona eşlik ettiğini fark ediyor. Kendi kurduğu cennetinden çıkarılıp, akıllı bir yetişkin olabilme şansı verilmiş bir çocuğun hikâyesi.

Cennet Fragmanı

Cennet Bilgiler

Yönetmen : Biray Dalkıran
Senaryo : Burak Sesli
Oyuncular : Mehmet Birkiye
Engin Altan Düzyatan
Zeynep Papuççuoğlu
Fahriye Evcen
Şendoğan Öksüz
Aytaç Ağırlar...
Türü : Psikolojik, Drama
Orijinal Adı : Cennet
Yapımcı Firma : d. f. g. s. Yapım
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 11.04.2007
Dağıtıcı Firma : 35 Milim Filmcilik

Cennet Filminin Oyuncuları

Cennet Filmi Yorumları
5 mehtap altunok29.04.2008 01:02
filme co isteyerek gittim ama cıktıgımda filmden yabancı film izlemisim gibi cıktım...ENGİN ALTAN DÜZYATAN gercekten cok iyi oynamıs ama gene de turk filmi adına hayal kırıklıgına ugradım yabancı filmlere ozenilmis bir film....oysaki turk filminde turk insanının begenisini yakalamak icin fransiz cekim tarzlarını kullanmamız gerekmez yeterkii yuregine dokunsun turk insanının...bunun icin cok iyi bir butce de gerekmez....babam ve oglum gibi. filmi kotulemek degil amacım yanlıs anlasılmasın oyuncular gayet iydi..
10 volkan özoğlu10.12.2007 01:03
heyecanla sinemalara verilmesini bekliyorum açıkçası şizofren bir insan konusunu işlemesi beni kendisine çekti çok merak ediyorum bende ilk günden gitmeyi planlıyanlardanım tanıtımı çok şahane olmuş...SENİN ADIN VAR MI?BİR İNSANIN ADININ OLMASI NE KADAR GÜZEL...
10 aysem serıt29.11.2007 09:48
bu yılın en komık ve dramatık fılmı olacak... sabırsızlıkla beklıyorum... ılk gunden gıtmelıyım