Centilmen

Kiralık katiller arasında Jack (G. Clooney) yıllar içinde usta mertebesine yükselmiş, acımasızlığıyla tanınan biridir. İsveç’deki işi beklediğinden farklı bir şekilde sonuçlanır. Sıradaki işi onun son işi olacaktır. Her görevden sonra yaptığı gibi küçük bir İtalyan kasabasında kendine yarattığı “vaha”da inzivaya çekilir. Bu kasabada “ölüm”den bir süreliğine de olsa uzaklaşmaktadır. Kasabanın rahibi Peder Benedetto’yla (İtalyan sinema ve tiyatrosunun usta aktörü Paolo Bonacelli) bir dostluk kurar. Aynı sırada, kasabada tanıştığı Clara (Violante Placido) isimli genç kadınla da yakınlaşır. Yeni görevini ona Belçikalı bir kadın (Thekla Reuten) bildirecektir. Jack, Clara’yla başlayan ilişkisi yüzünden konsantrasyonunu kaybetmektedir ve bir tetikçi için en tehlikeli şey açık vermektir.

Centilmen Fragmanı

Centilmen Bilgiler

Yönetmen : Anton Corbijn
Senaryo : Rowan JoffeMartin Booth
Oyuncular : George Clooney
Bruce Altman
Paolo Bonacelli
Thekla Reuten
Björn Granath
Filippo Timi...
Türü : Drama, Gerilim
Orijinal Adı : The American
Yapımcı Firma : Focus Film
Yapım Yılı : 2010
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 03.09.2010
Dağıtıcı Firma : UIP Filimcilik

Centilmen Filminin Oyuncuları

Centilmen Filmi Yorumları
4 kiwi29.12.2010 06:33
tipik bir tetikci filmi clooney bile bu filmi kimseye sonuna kadar izlettiremez uyuyor insan gercekten ben uyumusum bilgisayar basında film çok yavaş ilerliyor sonu sasırtmıyor bence vakit kaybı
2 melek yıldız15.09.2010 03:26
çok sıkıcı bi filmdi sevişme sahnelerinden başka bişey yok flmde sonuna doğru çok az bi gerilim var keşke gitmesydim...
1 ilkay kavla13.09.2010 09:05
cloney i seyretmek istiyorsanız ki çok yakışıklı,suratı biraz ruhsuzdu,sanırım rolü gereği.İnanılmaz sıkıcı bir film gibi geldi.Konu yok,aksiyon yok,biraz manzara ve güzel bir italyan kasabası,kurgu hiç yok,birazcık müzik,zamanımı boşa geçirdim.