Ceren Moray

Ceren Moray
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :5.6.1985
Doğum Yeri:Diyarbakır

Türk dizi ve sinema oyuncusu. 

Kavak Yelleri ve O Hayat Benim adlı dizilerde canlandırdığı rollerle tanınmıştır.

Hayatı

5 Haziran 1985 doğumlu olan oyuncu memur bir ailenin tek kızı olarak Diyarbakır'da dünyaya geldi. Annesi Kastamonulu olan Ceren Moray, babasının memleketi olan Diyarbakır'da dünyaya geldi. Doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınan ünlü oyuncu, tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar'da eğitim alan oyuncu, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu.

Yüksek lisans döneminde babası kalp krizi geçirdi ve ardından ünlü oyuncu, hayatını farklı bir yöne çevirmeye karar verdi. Bu sırada bir dizi için teklif geldi ve ilk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi isimlerin paylaştığı Serseri Aşıklar isimli dizi oldu. Bu diziden sonra televizyonun yolları kendisine açılmış oldu. Birkaç yıl televizyona ara vererek eğitimlerini sürdüren Moray, 2007-2010 yılları arasında Kanal D'de ekrana gelen ve dönemin fenomen gençlik dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırdı.

Ancak onun asıl büyük çıkışı, Fox TV'nin sevilen dizisi O Hayat Benim ile oldu. Dizide Efsun karakterini canlandıran ve daha ilk bölümlerde başrolün önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, gerçek anlamda başarılı bir oyunculuk performansı ile dikkat çekti. Dizide zengin yaşantıya uyum sağlamaya çalışan varoş bir kızı canlandıran ünlü oyuncu, Efsun karakterini canlandırabilecek belki de en iyi isim oldu. Dizinin bu denli popüler olmasında Ceren Moray’ın etkisi büyük oldu.

Filmografi

2016 Olaylar Olaylar 
2016 El Değmemiş Aşk 
2015 Yok Artık! 
2014 Bi Küçük Eylül Meselesi 

Televizyon

2007 Doktorlar 
2007 Kavak Yelleri 
2014 O Hayat Benim 
2012 İşler Güçler 
2005 Nefes Nefese 
2004 Dayı 
2003 Serseri Aşıklar Görev Aldığı Yapımlar

Ceren Moray Fotoğrafları

Ceren Moray Fotoğrafları Ceren Moray Fotoğrafları Ceren Moray Fotoğrafları Ceren Moray Fotoğrafları Ceren Moray Fotoğrafları