Charlie Wilson’ın Savaşı

Filmde, Afganistan’daki Sovyet işgali sırasında komünizme karşı direnen mücahitlere gizli yollardan silâh ve finans desteği sağlayan Teksaslı kongre üyesi Charlie Wilson’un gerçek yaşam öyküsü anlatılıyor. 2003 yılında George Crile’in yazdığı aynı adlı kitaptan uyarlanan filmde, Teksaslı kongre üyesi rolünde Oscar ödüllü Tom Hanks kamera karşısına geçti.

Charlie Wilson’ın Savaşı Fragmanı

Charlie Wilson’ın Savaşı Bilgiler

Yönetmen : Mike Nichols
Senaryo : Aaron SorkinGeorge Crile
Oyuncular : Philip Seymour Hoffman
Julia Roberts
Tom Hanks
Amy Adams
Shiri Appleby
Peter Gerety...
Türü : Drama
Orijinal Adı : Charlie Wilson’s War
Yapımcı Firma : Good Time Charlie Productions
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 08.02.2008
Dağıtıcı Firma : UIP Filimcilik

Charlie Wilson’ın Savaşı Filminin Oyuncuları

Charlie Wilson’ın Savaşı Filmi Yorumları
10 Tom Hanks21.09.2009 01:47
gerçekler! tavsiye ederim ayrıca filmin başlarında sıkılabilirsiniz hatta filmdeki espirileri anlayamayabilirsiniz bir kaç kez izleyin derim komaya sokmasada gülebileceğiniz bir film :)
1 Aysun01.03.2008 04:42
ABD'nin savaşlarını katarsisi önüne katıp yücelten; dünyanın yarısının ezilmesinin nedenini birkaç yanlış karara bağlayıp mzur gösteren propaganda filmi. Tom Hanks'i daha içerikli filmlerde görmek isterdik.
9 ömer demir11.02.2008 07:47
eğer yakın tarihe meraklıysanız 1980 sonrası dünyada neler olup bittiğini öğrenmek isterseniz çok güzel bir film.amerikanın hayrına hiç bir şey yapmıyacağını,afganistanı sovyetlerin elinden neden kurtardığını bilmek isterseniz mutlaka gidin...filmn ilk başında sıkılabilirsiniz ama gerisi gayet güzel... İYİ SEYİRLER