Chris Noth

Chris Noth
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :13.11.1954
Doğum Yeri:Wisconsin

Üç kardeşin en küçüğü olan Noth,annesi ile Avrupa'nın birçok kentinde yaşadı.Üniversite yıllarını Vermont'ta geçirdi. İlk filmi olan Jakartayı 1988'de çekti ve 1,5 yıl Endonezya'da yaşadı.1990'da Law & Order yayınlanmaya başladı ve dizi büyük ilgi görmeye başladı. Bununla birlikte Noth'un canlandırdığı karakter en çok ilgi çeken karakter oldu. 1995 yılında yapımcılarla arasındaki anlaşmazlıktan çıkarılan Noth, 1998 yılında kendi karakterinin ağırlıkta olduğu Law & Order Filmini çekti.

Chris Noth asıl büyük dönüşünü 1998'de HBO' yayınlanmaya başlayan ve bir fenomen haline gelen Sex and the City diziyle yaptı. Dizide Carri Bradshawun bir ayrılıp bir barıştığı sevgilisi Mr. Bigi canlandırdı. Diziyi altı yıl boyunca bırakmayan oyuncu, bu arada çeşitli filmlerde ve Broadway oyunlarında da yer aldı.

Noth'un New York'ta kendine ait bir gece kulübü bulunmakta ve aktris Tara Wilson'la yaşamaktadır. Geçmişte aktris Winona Ryder ve topmodel Beverly Johnson ile de beraberlikleri olmuştur.

2005 yılında Law & Order'a geri döndü.

2006 yılında bir Türk giyim markası olan Network'ün reklam kampanyasında yer aldı ve bu kampanya çerçevesinde Kasım 2006'da Türkiye'ye gelmiştir.

Görev Aldığı Yapımlar

Chris Noth Fotoğrafları

Chris Noth Fotoğrafları Chris Noth Fotoğrafları Chris Noth Fotoğrafları Chris Noth Fotoğrafları Chris Noth Fotoğrafları