Dehşetin Yüzü | Puan : 9/10

Sorunlu geçmişinin etkisinden kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak, Romanya'daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi üzerine Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı araştırmaktır. Ancak birlikte, manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır. Manastır, yaşam ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir.

Dehşetin Yüzü Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Corin Hardy
Senaryo : James Wan Gary Dauberman
Oyuncular : Demián Bichir Taissa Farmiga Jonas Bloquet Bonnie Aarons Ingrid Bisu Charlotte Hope Sandra Teles August Maturo Sandra Rosko Lidiya Korotko Mark Steger Emma Appleton Simon Rhee Jonny Coyne Jamie Muscato Lili Bordán Scarlett Hicks Natalie Creek Ani Sava Daniel Mandehr Flynn Hayward HayRae Rummel Laur Dragan Lourdes Nadres Jared Morgan Claudia Susanu Samson Marraccino Boiangiu Alma Claudio Charles Schneider Manuela Ciucur
Türü : Korku, Gizem, Gerilim
Orijinal Adı : The Nun
Yapımcı Firma : Atomic Monster
Yapım Yılı : 2018
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 21.09.2018
Dağıtıcı Firma : Warner Bros Turkey
Yorumlar (5 yorum)
5 Michael MYERS21.09.2018 11:00
Fena değil izlenebilir ama öyle sizi heyecan ve merak uyandıracak gelişmelere sevk etmiyor. Uzun süredir beklediğim filmin karşılığı böyle zayıf olmamalıydı.
4 Fblive21.09.2018 10:59
Olumsuz eleştirilere katılmamak mümkün mü ? Gerçekten o kadar ay bekledim ve karşılığında bu filmi mi yapmışlar yazık yaaa !!!
4 Korku.com21.09.2018 10:57
Ne Conjuring ne de Annabelle serilerinin izleri vardı, beğenmedim.
5 Erdem21.09.2018 10:56
Conjuring 2 serisinin kötü rahibe karakteri Valak' ın hikayesi maalesef hiçte beklediğim gibi çıkmadı. Keşke filmin yönetmen koltuğunda James WAN olsaydı ama maalesef hikaye yazarlardan sadece biriydi. Konusu güzel ama filmde iyi bir yönetmen eksikliği fazlasıyla hissedildi. Ayrıca Conjuring ve Annabelle filminin çok öncelerini anlatan bu seri başlangıcı beklentilerin altındaydı. Yine de sinemaseverlerin merakla beklediği bu filmi izleyip yorumlamalarını tavsiye ediyorum.
5 Yusuf 21.09.2018 10:42
Maalesef beklediğim gibi çıkmadı.