Dolittle | Puan : 7/10

Yönetmen koltuğunda Stephen Gaghan'ın oturduğu filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Michael Sheen, Emma Thompson, Rami Malek gibi birbirinden değerli oyuncular yer alıyor. Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder.

Dolittle Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Stephen Gaghan
Senaryo : Stephen Gaghan Hugh Lofting Chris McKay Thomas Shepherd
Oyuncular : Robert Downey Jr. Jessie Buckley Antonio Banderas Michael Sheen Ralph Ineson Harry Collett Nasir Jama Jim Broadbent Kasia Smutniak Tonya Cornelisse Zak Holland Bern Collaço Joseph Balderrama Elliot Barnes-Worrell Stephen Samson Samson Kayo Cailan Robinson Melanie Hudson Carmel Laniado Daniel Hoffmann-Gill Josie Kidd Belal Sabir Paul Holowaty Tahir Burhan Mark Oldridge Clive Brunt Josh Jefferies David Cradduck Joellee Evans Rico Pass
Türü : Komedi, Aile, Fantezi
Orijinal Adı : Dolittle
Yapımcı Firma : Universal Pictures
Yapım Yılı : 2020
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 17.01.2020
Dağıtıcı Firma : UIP Türkiye
Yorumlar (1 yorum)
10 Eda Ar30.01.2020 04:23
Kesinlikle tavsiye ederim.. Beklenenin üzerinde görselliğin yanı sıra insanların genelgeçer algılarının farklı bakış açısı ile aslında ne kadar samimi ve doğal kalması gerektiğini hatırlatan temalı, farklı kalıplara girme zorunluluğunun ortadan kaldıran efektif bir seyir keyfi sunulmuş.. Robert Downey Jr gerçekten aktörlüğün hakkını veriyor.. İzlemeniz kâfi. Not: MCU'daki vefa bağına ithafen filmde Jip'i seslendirenin Tom Holland olması da ayrıca bir jest :)