Dondurmam Gaymak | Puan : 4/10

Küçük bir kasabanın küçük esnafı dondurmacı Ali'nin traji-komik hikayesini anlatıyor dondurmam gaymak. Ali usta büyük dondurma firmalarıyla yarışabilmek için banka kredisiyle bir motor alıp işine yarayacak şekilde donatır. Kasaba halkının alay konusu olsada inancını yitirmez ve köy köy dolaşarak dondurma satmaya başlar. Kasabanın haylaz çocukları Ali ustanın dondurmasına göz dikmişlerdir ve motoru çalarak dondurmaları afiyetle yerler. Ali usta deliye döner. Ona göre motorunu çalanlar kendisinden tırsan büyük firmaların bayileridir.

Dondurmam Gaymak Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Yüksel Aksu
Senaryo : Yüksel Aksu
Oyuncular : Turan Özdemir Gülnihal Demir İsmetcan Suda Ulaş Sarıbaş Altuğ Sarıbaş Ümmü Putgül
Türü : Komedi, Drama
Orijinal Adı : Dondurmam Gaymak
Yapımcı Firma : Makara Film, Hermes Film
Yapım Yılı : 2006
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 24.11.2006
Dağıtıcı Firma : 0
Yorumlar (179 yorum)
10 begüş02.02.2009 04:23
benim memleketimde çekilen film konuşmalar kesinlikle aynı ve süper
10 salih ünvermiş16.11.2007 09:58
gerçekten yöreye has yapılan ve izlemeye doyamadığım bir film butun oyuncuları ozellıkle ali usta rolünü çok güzel yerine getirmiş,diger rol alanların hepsini tebrik ediyorum emeklerine sağlık.
10 alirıza özkan17.10.2007 09:41
uzun zamandan beri böyle eğlenceli bir film izlememiştim. hemşerilerimi kutluyorum.
8 tolgay tolga08.09.2007 08:14
film gerçekten çok geyik bir film. Yalnız bu filmi anlayabilmek için biraz da egeli olmak gerekiyor galiba.
0 DERMAN TORAMAN 06.09.2007 01:10
Dün Tv de bu filmi izleme şansı buldum , ve çok beğendim , Filmdeki her oyuncu rolünü çok iyi oynamış.Güzel bir Türk filmi.
10 aylin kara24.07.2007 11:08
süper bir film onda bende oynamıştım.geçen yıldan bu yana belki 7-8 kez izledim. şimdide izliyorum gerçekten fevkaladenin fevkinde
10 evet20.07.2007 04:17
turan özdemiri çok tebrik ederim tek başına böyle içeriyi güzel bir filme imza attığı için tekrar tebrik eder başarılarının devamını dileri süpersin muhtar
2 Barracuda22.05.2007 12:27
Türk eleştirmenler her Türk filmi için iyi eleştiri yapmakta ve türk sinemasına olan ilginin artmasını istemektedir. Bunda da yöre halkı kullanıldığı için filme süper gözüzle bakılmakta. Bence espirilere gülümsemek bile zor. Bel altı olanlar, dandik yabancı filmlerini aratmıyor. İLK YARIDA ÇIKTIM. EĞER İKİNCİ YARIDA BİR MUCİZE OLMADIYSA FİLM ÇOK KÖTÜYDÜ.
0 BraveHeart13.05.2007 11:29
Değerli kardeşler ; öncelikle eleştiri yapan arkadaşlar gayet seviyeli bir biçimde düşüncelerini yazmışlar fakat film den yana olumlu düşünen kardeşler neden agrasif kelimeler kullanmışlar. Lütfen bir düşünün 1.si oscar adaylığı konusu: Sibel Kekilli yi bilirsiniz (porno filmlerde rol aldı) avrupa diyarından bir çok ödül aldı 2. si film afişine bakarak eminimki bir çok anne ve baba oğlunu ve kızını alıp izlemeye gitmiştir yanınızda hala bebeğiyle oynayan 7 yaşındaki kızınız hala kızınca bağırarak ağlayan 9 yaşındaki oğlunuz...ve sayın! yüksel aksunun yönettiği turan özdemirin oynadığı bu küfür ve cinsel merak ve ana karakterin cinsel organının bir çok sahnede öne çıkarılarak sunulan vahim komedi*! Allah aşkına bir düşünün cami içinde o masum saf 7-8-9 yaşlarındaki kız ve erkek kardeşler (kendi kızlarımız oğullarımız gibi) o müstehcen esprilere konu olmaları kimlerin cebine nakit olarak girdi? 3. sü Biz*! müslüman türk milleti*! ne zamanki şerefimizden vazgeçeriz*! ar ve namusumuzdan vazgeçeriz*! aile yapımızdan vazgeçeriz*! ensest ilişkiler normal gelmeye başlar*! işte ozaman bize her alanda en iyi ödüller verilmeye başlar.oyunu çok güzel ve derinden oynuyorlar ne olur daha dikkatli seçici olalım bunları ne olur öğüt olarak almayınız bu tavsiyeleri önce kendime söylüyorum! sonra kardeşlerime ve büyüklerime ; son olarak candan Muğla halkının şu deyimdeki gibi *ağzına bir parmak bal sürmek* birkaç yüz YTL ye eğlendiklerini sanması hissetirilmiştir kanaatindeyim... mutlu yarınlar.
9 mehmet karaduman04.05.2007 09:37
valla film çok güzel olmuş.ben kendim şahsen muğlalıyım.ama beğendiğim muğlalı olduğumdan sayılmaz.muğlayı ve doğal güzelliklerini çok iyi tanıtan bir film biz ailecek çok beğendik.yapanın eline sağlık.
9 süleyman ergül07.04.2007 06:53
Aleni küfürler ve mahrem konuşmalar çok fazla kaçmış. özellikle camide hoca ile o yaştaki çocukların konuşmaları çok seviyesizce işlenmiş. çocuklar 15 16 yaşlarında olsa neyse. tamamı 10 12 yaş aralığında yani onların anlayabileceği bir konuşma değil gerçekte. Ama konusu itibarı ile çok basit gibi görünse de küçücük dünyası olan bir kasabalı esnafın dünya devlerine karşı verdiği mücadele çok güzel işlenmiş.
0 Ozan Demir04.04.2007 03:03
Bu filme saçma ya da iğrenç demek için ya kör ya cahil ya da düpedüz gerizekalı olmak gerekir. Çünkü: 1-Bu kadar basit bir konunun bile bu kadar müthiş işlenebileceği, derinlik verilebileceği ispatlanmıştır. 2-Filmde neredeyse değinilmeyen toplumsal ve siyasal tema yok gibidir. Ancak film siyasi film olma iddiasında dahi değildir. mesajlar olaya yedirilmiştir. Halkın yükselen gerçekleri neyse bu film de onun estetik halidir. 3- Önemli olan espirinin bel altı olması değil, onun işleniş tarzıdır. Anlamayan Pertev Naili Boratav'ın nasrettin hoca kitabındaki fıkralara bi göz atsın. 4-Şişirme yeşilçama, mankenli boyalı filmlere, tüketim toplumuna, değersiz yoz bir kültüre, kısacası yaşadığımız çağa sinema diliyle atılmış sert bir ŞAMARdır bu film. Hem doğal hem de sanatsal. Tabii anlayana... Kablumbağda mülkiyet bilinci ne gezer!..
10 erdal demirezen20.03.2007 09:17
ailece çok beğendik. muğlayı tanıtmış. bir sürü komik yerleri var. yapanlara çok teşekkür ederiz keşke oskar ödülü alsaymış
10 cem kemal kalem16.03.2007 03:36
aslan gibi bir film ve ben yaşam mücadelesinin içerisin de bir an olsun kendimi çocukluğum da buldum...film benim gibi milyonlarca anadolu çocuğunun minik kaçamaklarını ve heyecanlı çocukluk yıllarını sanki gerçek miş gibi bir kez daha yaşattı...tebrikler ve teşekkürler .
10 Celik Meydanlik16.03.2007 12:11
Arkadaslar filme at gozluguyle bakmayın. Dikkat ettiyseniz bu filmde unlu hic kimse yok. Bu insanlar harbi halktan. Bence gayet guzel bir film.
8 m.halil13.03.2007 03:49
bize yutturulmaya çalışılan içi boş promosyon bombası filmlerden sonra bence gerçekten güzel film .En azından emek var gibi zırvalıklara katılmıyorum çünkü eminim her filme emek harcanıyodur önemli olan düşünce ve amaç ne yani hababam sınfı saçmalıkları maskeli bilmemneler çokmu güzeldi dünyayı kurtaran adam la bütün dünya dalga geçiyo adamlar utanmadan sıkılmadan bide oğluna kurtartıyolar sırada kim var annesi mi amma dolumuşum haa ohh be rahatladım valla yavv
8 cba08.03.2007 03:19
bir kere filme istanbul edasıyla ve entellektüel zontalıkla bakanların elbette beğenmeyeceği film. bazı tip izleyiciler var, kendisini Türk filmi beğenmemekle iftihar ede. Elbette, düşünü ki sıradan oyuncular çıkmışlar bütün hünerlerini dökmüşler, doğallık, gerçeklik, samimiyet ... film kendi hayatımızdan biri. Arif dedeyi dinlemek yeter de artar bile... ama popüler kültür ikonlarının sarsıcı etkilerine maruz kalmış 90 kuşağı, üzülerek söylüyorum bu filmden aradığını bulamaz. gerçekten çok üzülüyorum ... çok. samimiyetin, sahiciliğin kalmadığı bir dünyanın, internetin çocuklarına ... yazık.
1 ahmet çelebi06.03.2007 02:11
berbat ötesi bir film gerçektende bu filmi izlemeyin pişman olursunuz.böyle iğrenç filmleri nasıl yapıyolar anlamadım. bide oscar alacakmış o oscar alsın o zaman bütün türk filmleride oscar alırdı . çok kötü izlemeyin ve ayrıca espireleride bok gibi
10 Emirhan yılmaz24.02.2007 11:04
ya arkadaşlar hayatımda izlediğim en güzel en komedi en matrak filimdi bence çok başarılı bir filim yapımcılara teşekkürler eder saygılarımı sunarım
0 selin sekmez20.02.2007 03:42
bu kadar iğrenç bir film görmedim film başından sonuna kadar saçmalık ne konusu belli ne filmde neler olduğu ününü gazetelerden okuyup gittik oskar adayıymış bu filme oscar verirlerse bende madonnayım diye gezerim ortalarda iğren bir film espiriler iğren film iğreçten öte mide bulandırıcı film için harcanılan paraya yazık hemde çok yazık
0 emel15.02.2007 01:25
iğrenç bir filmdi.Belden aşağı yapılan espiriler midemi bulandırdı,film boyunca dondurmadan başka bir şeyde görmedik.Dondurmam gaymak için oskar adayı diyorlar,ne oskarı?oskarla alakası yok.Bu filme girdiğime pişman oldum.Arkadaşlar gerçekten güzel bir film izlemek istiyorsanız,SON OSMANLI YANDIM ALİ'ye gitmenizi tavsiye ederim.
0 mehmet15.02.2007 01:42
Son zamanlarda yapılan tüm türk filmlerinde komiklik, komik olma sadece belden aşağı konuşmalarla yapılıyor.. Espri ve mizah anlaşımız bumu? Yoksa bilinçlimi bir yerlere yönlendiriliyoruz? Film 10 üzerinden 0...
0 +haçlı+14.02.2007 11:05
evet değişik karakterlerde zor bişey karekterleri canlandıranlar için mekan güzel insanlar rahat
10 DURAN KAYGISIZ30.01.2007 01:14
Ben Mersin'liyim ama Bodrum'dan evliyim yaklaşık 8 senedir Bodrum'da ailem ile birlikte yaşamaktayım.Muğla kültürünü ve konuşma şivelerini iyi bildiğimden filimin kalitesini daha iyi anlıyorum.Kısaca çok süper bir yapıt olmuş.Emeği geçen tüm oyuncu ve yapımcıları tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.
8 m temiz28.01.2007 01:01
farklı bir konu.türk sinemasında son zamanlarda işlenen değişik konulu filmlere bir örnek.bence sinemamızda gerçekten başarılı bir döneme girildi umarım çok daha iyi filmlerle devam eder.filme gelince konu güzel,mekan çok güzel.herşey, doğal olarak bir anadolu kasabasındaki yaşamı çok güzel birşekilde göstermiş.oyuncular amatör olmalarına rağmen başarılı sayılırlar.filmin tema sı, izleyiciye hayatla ilgili güzel mesajlar veriyor.genelde izleyeni sıkmamasına rağmen ara ara filmin başkarakteri yalnız kalmakta ve film ,sadece onun laf kalabalığına dönüşmesiylede sıkıcı bir hal almakta.olumsuz sayılacak benim gördüğüm tek şey senaryodaki bu aksaklıktı.ben filme emeği geçen tüm ekibi kutluyorum.
3 cenk taşdemir27.01.2007 10:46
filmin bi konusu yoktu senaryo bakımından cok eksik ama hiç oyunculuk yapmamıs insanların bukadar güzel oynayabileceğinı tahmin edemezdim.
10 mrt25.01.2007 02:10
mutlaka izlenmesi tavsiye edilir. defalarca sıkılmadan izlenebilecek bir klasik adayı. görmeyenler çok güzel bir filmi kaçırmış olacaklar.
10 çağla23.01.2007 02:16
bence flim güseldi bir sürü flimler var hepside başarılı oyuncuların oynadıgı ama fazla degeri olmayan dondurmamm gaymak flimi hiç egitim almamış insanların oynadıgı bir flim burda önemli olan flimin konusu deil insanların başardıgı iştir flim gayet güzeldi espirilerde vardı
10 nehir23.01.2007 02:11
bence film gayet güzeldi biz çok eğlendik arkadaşlarla espiriler falanda çok hoştu film boyunca güldük... bence izlenmesi gerken bi film espiriden ve komediden anlayan herkese tavsiye ederim......
0 maconbaby23.01.2007 12:13
bence film çok iyi değildi. ama bi dolu para harcanan filmleri düşününce yine de samimiyetine inandığım bir film. hatta bazı tiplemelerde Emir Kustarica'yı gördüm sanki...
8 holezon21.01.2007 02:13
bence film gayet güzeldi eleştiri yapanlar tabi olacak yoksa filmin değeri ve evrdiği mesaj anlaşılmaz ama sanırım eleştiri yapan arkadaşların çoğu filmin vermek istediğini alamamış kadroya bi bakın o kadar ünlünün oynadığı filmlere 10 basar topu topu 2 tiyatro sanatçısı oynuyor bu yöndende bakmak lazım bence gercekten güzel olmuş dondurma olsada yesek :)))
1 duygu balcı19.01.2007 05:04
iğrenç bir filmdii...tam anlamıyla rezalet diyebilirim...çok seviyesiz buldum...etrafımda hiç kimseye de tavsiye etmedim zaten..espriler de çok baneldi...REZALET VE SIKICI VE KALİTESİZ.....
1 Tintoo19.01.2007 12:48
Komedinin adı maalesf ülkemizde KÜFÜR oldu.Her küfreden komedyen oldu.Bu işin suyu çıktı.Şimdi öyle bir küfür ederdim ki...neyse
0 kemal sarı16.01.2007 03:36
ee kurtlar vadisini yada suluzırtlak mehmet ali erbil filmlerini sevenler için sıkıcı bir film. ben tam puan diyorum. çok keyifliydi kaybettiğimiz saf duyguları anımsattı.
5 hakan erdal eren14.01.2007 04:21
bi kere O Abinin o kadar şeyi olamaz :) filmde abartılar var ama kısıtlı bütçe ve imkansızlıklar içinde yöre halkı da kullanılarak süper bir işbirliği yapılmışş.. Oscar da falan pek bi iş yapamazz..:(
9 korhan abay13.01.2007 04:04
40 mılyarlık fılmden oscar bekleyenler tabi hayal kırıklıgına ugrarlar.fılm guzel olmuş.
1 gizem zehir11.01.2007 05:42
ben oskara aday güzel bi filimdir diye gittim resmen hayal kırıklığı oldu berbat bi filimmiş bu kadar kötü olmasını tahmin etmmiştim resmen filimde hiç bişey olmadı berbattı
0 nesli11.01.2007 04:12
ben hayatımda bu kadar iğrenç bi film görmedim bi dondurmacının bi gün içinde yaptıkları ne kadar dikkat çekici olabilir ki zaten tek kelimeyle berbat
0 hale08.01.2007 11:50
Hayatımda izlediğim en berbat filmdi.Çıkışta sinemada geçirdiğim zaman acıdım.Filmin oyuncusu bile %%1%%%1%film öyle çekilmez, film dediğin böyle olur%%1%%%1% diye kafa buluyor.Rezaletti, korkunçtu.Sakın gitmeyin.Böyle yapımlarla kendi sinemamıza darbe vuruyoruz aslında...
10 mehmethan ertem06.01.2007 04:27
son yıllarda türk sineması iyi bir cıkış yakaladı.flime gelince bence ABD GİBİ UZAYA GİTMEYE GEREK YOK EGE,GÜNEYDOĞU.MARMARA,KARADENİZ.DOĞUANADOLUYA GİDİN VE O KADAR COK SİNEMA KONUSU VARKİ HOLLWOOD BUNU BİLSE TÜM FLİM KONULARINI BURADAN ALIRDI KENDİ KÜLTÜRÜMÜZÜN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ CÜNKİ ÖZÜMÜZE DÖNERSEK HALK YANİ BİZ BUNU DESTEKLERİZ ÖRNEK Mİ İŞTE DONDURMAM GAYMAK FLİMİ PRODÜKSİYONU M.ALİ ERBİLİNKİNİN BELKİDE CEYREĞİ ÜSTELİK CAST BELKİDE BİRÇOK İNSANIN(MAALESEF)TANIMADIĞI OYUNCULARDAN KORULU BAŞ ROL OYUNCUSUDA BUNA DAHİL KISACASI 10 PUANLIK FLİM 8 PUAN FLİM İÇİN 2 PUAN ÖZÜ İÇİNDİR TEŞEKKÜRLER YÜKSEL AKSU
3 sinem 04.01.2007 01:39
bu film nasıl oscar adayı gösteriliyor şaşırıyorum bundan çok daha güzel filmlerimiz var neden konusu vasat bir film oscar adayı gösteriliyor....
7 bahar01.01.2007 11:59
filmden çok çok iyi bir senaryo ya da konu beklemek yanlış olur. filmi güzel yapan konuşmalar ve doğallık. bunun için de oyuncu yönetmenine çok teşekkür ediyorum amatör insanlardan bir profesyonellik oluşturduğu için.
9 ceren M.Yakupoğlu01.01.2007 11:03
gayet güzel bir filmdi bravo ama sevmediğim yerler vardı o yüzden on üzerinden dokuz verdim
9 Cihan27.12.2006 10:57
Konu biraz sıradan ama bu filmden tat alabilmek için gönlüğünüzde biraz ege sevgisi olmalı. Çok güzel bir film. kesinlikle seyredin
8 filiz26.12.2006 08:19
Yöreyi tanımak, filmi anlamak ve hissetmek için önemli. Genelde gülmek için giden insanların hayal kırıklığına uğradığını gördüm. Kültürümüzün bir parçasını görmek isteyenler için bir fırsat. Potemkin Zırhlısını önemli yapan şeylerden biri oyuncuların halktan kişiler olmasıydı. Bu film de öyle. -Belki de tek ortak yanı demeliyim-KOnu zaman zaman baysa da, bir Egeli olarak kendi geçmiş yaşantımdan çok şey buldum. Bana çok gerçekçi geldi. O nedenle beğendim.
2 ZEYNEP ŞAHİN26.12.2006 01:51
KARDEŞİM ve KUZENİME SÖZ VERMİŞTİM. ONLARDA BUNA GİTMEK İSTEDİLER..... ÜSTELİK BUDA YETMEZMİŞ GİBİ İLLAH SENDE GEL DEYİP BENİ DE GÖTÜRDÜLER. TEK KELİMEYLE BUNALDIM SİNİRİMDEN DUDAKLARIMI YEDİM BİTİRDİM! ACIDIM VERDİĞİM PARAYA HEMDE BU ZAMAN DA! BEN SEYRETMESEYDİM BU KADAR ÜZÜLMEZDİM:( DONDURMAYLA ARAM YOKTU ARTIK HİÇ YOK.... NEFRET EDİYORUM DONDURMADAN! 19 MİLYONA OYSA NELER YAPARDIM:)
10 FERHAN KURT25.12.2006 08:34
son yıllarda türk sineması iyi bir cıkış yakaladı.flime gelince bence ABD GİBİ UZAYA GİTMEYE GEREK YOK EGE,GÜNEYDOĞU.MARMARA,KARADENİZ.DOĞUANADOLUYA GİDİN VE O KADAR COK SİNEMA KONUSU VARKİ HOLLWOOD BUNU BİLSE TÜM FLİM KONULARINI BURADAN ALIRDI KENDİ KÜLTÜRÜMÜZÜN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ CÜNKİ ÖZÜMÜZE DÖNERSEK HALK YANİ BİZ BUNU DESTEKLERİZ ÖRNEK Mİ İŞTE DONDURMAM GAYMAK FLİMİ PRODÜKSİYONU M.ALİ ERBİLİNKİNİN BELKİDE CEYREĞİ ÜSTELİK CAST BELKİDE BİRÇOK İNSANIN(MAALESEF)TANIMADIĞI OYUNCULARDAN KORULU BAŞ ROL OYUNCUSUDA BUNA DAHİL KISACASI 10 PUANLIK FLİM 8 PUAN FLİM İÇİN 2 PUAN ÖZÜ İÇİNDİR TEŞEKKÜRLER YÜKSEL AKSU
7 sponge bob20.12.2006 10:21
Oscar adayı olabilecek kadar güzel bir film değildi!!Türü dram ama bence komedi olmalıymış!
1 Doğa20.12.2006 06:03
Yorumlara baktım fakat doğru olduğunu söyleyemeyeceğim.Film berbattı,benim seyrettiğim filmlerin arasında en kötüsüydü.Sadece dondurma ve yapımı hakkında geçen bir konu iyi eleştiri aldığı için gitmiştim.Başkalarınında aynı hataya düşmesini istemem.
9 sea19.12.2006 07:26
süper bi film diebilirim,bence mutlaka gidip görmelisiniz!gerek üslubu ile güldüren gerekse yerinde msjlarıyla adamı düşündüren son yıllardaki en iyi türk filmi denilebilir...
5 hasan yediparmaksızoğulları19.12.2006 05:25
Senelerin enkırmeni olarak düşünüyorum düşünüyorum bi sonucu aramıyorum olmuş dicem olanlara ayıp olacak olmamış dicem olmayanlara ayıp olcak
10 baha gül18.12.2006 09:07
Şivelerle birlikte tam anlamıyla ege şaheseri, süper manyak bir komedi herkesin izlemesi gerekiyor:))))
10 didar18.12.2006 07:30
tek kelimeyle türklerin şu son 5 senede yaptıkları -en azından benim izlediklerim arasından- en komik filmi diyebilirim
0 berkancan18.12.2006 06:15
gidip izlemek lazım.önyargılı olmamak gerekiyor...
0 ozgun sunal17.12.2006 12:34
yorum yapamicam cunku daha gitmedim ama bir egeli olarak soruyorum gercekten konusmalari anlamadiginizdan mi begenmediniz?
9 nebi16.12.2006 04:17
arkdaşları lütfen bu emektir ona saygı duyun gerçekten güzel bi filim tebrik ederimmmm o kadar masraflar olan filimler var birşeye benzemiyor larr bu acayip hoşuma gititi lütfen emek var bu işte ona göre konuşun tamam beğenmedim deyin ama berbat demeyin size ne zevkler her insanda ayrıdırr
7 sewo16.12.2006 09:31
güzel bi film lütfen gitmediyseniz yazmayın
1 sezin15.12.2006 11:06
berbat!! sakın gitmeyin!! paranıza yazık!! filmin sonuna kadar %%2%acaba ne olacak%%2% diye bekledim ama konu bile yok nerdeyse!! bir muğla belgeseli... hatta o bile degil... bu filme 10 verenler daha önce hiç film izlemediler heralde... yazık valla bu filme verilen emeğe!! tek oyuncuyla çekilmiş bi şey.... film bile değil!!
10 BENSU14.12.2006 12:54
YA NASIL DESEM HEM GÜZEL HEM de biraz ilginç ama bence zevkli bi film degişik
0 mügee14.12.2006 12:01
bence tek kelimeyle berbat bi filmm,,, ve burdan bütün arkadaşlarım adına konuşuyorum: piyasaya komedi adı altında sunulan insanları kadıran iğrençç bii filmm!!!! arkadaşlarr eğer sıkılmak istemiyorsanız kesinlikle bu filme gitmeyin!!!
9 gizem sinemagurusu12.12.2006 03:51
bence çok doğal.üstelik oyuncuların amatörlüğüne rağmen göz zevkinizi asla gıcıklamaz.farklı simalarla kaliteli bir komedi.çocuklara da bayıldım.e hadi izleyelim ama
3 tusa12.12.2006 11:55
yabancı film hayranı değilim.türk filmlerini izlerim we destekliyorum. çok kötü film değil ama güzelde değil.yani gerçek filmden anlayanlar beğenmez.
10 Necmi11.12.2006 11:24
Filmi izledim daha dün. Bir cok yere mesaj veriyor. Gercekci ve sade anlatimiyla halki da aydinlatiyor. Böyle filmlerin yapilmasini gönülden diliyorum. Arkadaslar filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.
10 özgür11.12.2006 01:28
hala oscar adayı bir film hakkında olumsuz düşünceler içinde olan içimizdeki amerikan sinema severler sizlere sesleniyorum.adamlar mis gibi film yapmış hangimizin günlük konuşma dilinde küfür yok zaten küfürsüz konuşma yok. bıraksınlar bu işleri de bu filme gidip hem para kazandırsınlar hem destek olsunlar
10 Ulvi GÜVENÇ11.12.2006 12:36
ne yazık ki sinema severlerin yanında goracı gençlik diye bir insan topluluğu türedi.Bunlara ver bir cem yılmaz gülsünler!!!Arkadaşlar Dondurmam Gaymak kesinlikle çekilmiş en önemli Türk filmlerinden birisi.Gitmenizi tavsiye ederim.Goracı gençliğin yorumlarına aldırış etmeyiniz.Onlar gitsinler cem yılmaz ata demirer falan izleyip gülsünler!!!
10 simge09.12.2006 03:18
bence çok güzel bi filmdi gidipte eksi verenlerde bi sorun olduğunu düşünüyorum çok doğal bi film olmuş gülme garantisiyle beraber
0 angelian08.12.2006 02:27
filme tam not verenler tamamen iğrenç küfür ve görsel küfüre not vermiştir. bayanlara tavsiye etmem ne aileyle ne de erkek arkadaşla gidilecek bi film değil.benden söölemesi sürükleyici vs de degil.başlamasıyla bitmesi bir adam arabasını çaldırıyo ertesi gün buluyo film bitiyo.bide ege şivesi çok ve anlaşılmıyo hızlı konuşuyorlar .. yarın tv de yayınlarlar nasılsa yabancı filme gidin daha ii edepsiz bir film haberiniz ola....
0 orkun07.12.2006 12:05
ben bu filmi çok beğenemedim.amatör oyuncular sevimli falan ama senaryosu biraz zayıf. bence abartılıyor bu film. arkasında kim var bilmiyorum ama kokusu çıkar. oscar falan.. ayrıca film solcu falan değil düpedüz küreselleşmeye direnenleri karikatürize etmiş.
10 MURAT ALTINIŞIK06.12.2006 11:15
ARKADAŞLAR SÜPER BİR FİLM GITMENIZI TAVSİYE EDERIM ;)
10 fatoş aydın06.12.2006 07:18
natural doğal ince komedi oyuncular doğal çevremizden iyi sinyallar geliyor
8 halil esen06.12.2006 05:47
türk sine ması icn ben ce güzel bir yapıt. diyorum tabiki insanların fikri nedir bilmem............
0 ali06.12.2006 05:43
arkadaşlar bu ne ya! Filme ya tama yakın ya da sıfıra yakın bir puan verilmiş. Orta not veren ise azınlıkta. Bu kadar mı uçurum olur. Anlıyorum ki çok duygusal notlar verilmiş ve subjektif yaklaşılmamış.
1 anıl özer06.12.2006 05:26
cok kotu ne oscarı yapmayın ya babam ve oglum varken bu fılmı secmek zaten ayıptır saygısızlıktır halkı kandırmaktır...
9 Murat asspirine_@hotmail.com06.12.2006 05:01
Türk sineması olarak gerçekten iyi yerlerdeyiz,umarım ileriki günlerde daha güzel filimler seyrederiz.Dondurmam Kaymak mükemmel bir film mutlaka izleyin
0 derya er06.12.2006 03:20
tek kelimeyle iğrenç bir film nasıl ödüllere aday gösterildiğini anlamıyorum.aileyle yada erkek arkadaşlarla gidilecek bişi değil edep haya terbiyeden yoksun tamamen görsel küfürden oluşmuş saçma sapan bi film zaten türk filmlerinden ne beklenirki... ahlakı müsait olan gitsin bu terbiyeden yoksun filme
10 cemakaya06.12.2006 02:00
tevık cınar arkadaş sen kim olduğunu zannederek egeliye aptal deme cüretini gösteriyorsun.Seni tanıma fırsatım olsaydı kınamaktan daha güzel bi şeyler yapardım sana.Film gerçekten samimi ve sıcak.Konusu da çok yönlü.Her şeyi anlayabilirsiniz.Emperyalist mandacıları,kapitalist düşünceleri kendi çapında anlatmaya çalışan.Bundan daha fazlasını da yapması da doğru olmazdı zaten.Filmin konusundan şikayetçi olan insanların seviyesinde bir film değildir.Onlar bu filmin seviyesinin çok altında kalırlar.Film tamamen kapitalizmi ve emperyalizmi anlatmaktadır.Film tamamen yüksek zeka ve düşünceye hitap ediyor.Filmde rol alan bütün insanlar köylüdür,şive de tamamen muğla şivesidir.Bu yüzden ''aptal'' ''gerizkalı'' diyen insanlar gitsinlerde hokkabazı veya gora yı izlesinler belki kendilerine bi konu çıkarabilirler.
0 NUR BAYRAKTAR06.12.2006 06:12
Bir kere filmi izlemeden yorum yapmanın mantığı ne anlayabilmiş değilim.O zaman herkes her film hakkında tahminlerini söylesin, bunun adı da yorum olsun.Dondurmam Gaymak bana Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filmini hatırlattı.Son derece naif, abartısız Türk sinemasına artı katan bir gerçek yaşam kesiti.
0 çetem05.12.2006 07:42
filmi izledim ve tek kelimeyle iğrenç bir film di.bi filmin sanat değeri taşıması için öncelikle insanlara bi şeyler kazandırmayı amaçlamalı ki bu film de insanlara doğru bir şeyleri öğretmeye çalışmadığı malüm,yada en azından insanların hoşça vakit geçirmeleri içi yapılmış bir komedi olabilirdiki bunuda başaramamışlardı hiçte komik değildi ve sürükleyici asla değildi bu filmi hiç kiöseye tavsiye etmem ve izlicek daha ii filmler bulabileceğinizi hatırlatmak isterim!!
10 rumuzgoncaroza04.12.2006 07:59
halkımızı sanata yakınlaştırma babında (oyuncuların amatör yani yerel halkın olması) atılmış önemli bir adım.Bunun gibi bir sürü filme ihtiyaç var..cesurca..Öyleki ticari tek bir kaygı hissetmiyorsunuz filmin her evresinde..Ne tanınmış isimler,ne popüler bir konu,ne reklam amaçlı bir haber..İşte sanat filmi..İçinde%%1% insan %%1%olan sıcacık bir film...
1 cagdas04.12.2006 03:43
çok yerel kalmış filmi izlemeye gerek duymuyorum çünkü verdiği hiçbir toplumsal mesaj yok, çekici ve cazip değil artık türk sinemasını canlandırın hani nerde bi tane kurtuluş savaşı filmi var mı !!! anca dondurmam gaymak türkçe bile değil filmin adı yazık çok yazık ....
10 erdem çiltaş04.12.2006 03:35
film kültürümüzü çok güzel yansıtmış diğer filmler gibi tek bir kahramanın etrafında gerçekleşen olaylar zincirinden oluşmuyor bir toplumu yansıtıyor bu yönüylede zaten diğerlerinden ayrılıyor
8 BURÇİN04.12.2006 03:29
profosyonel olmayan fakat samimi ve saygıyı hakeden bi yapım!tebriklerr!!
10 oNuR04.12.2006 01:42
bence film gayet güzel ve komikti.beğenmeyenler kendi fikirleridir.unutmayalım ki film usta oyuncularla oynanmamıştır.muğla halkı tarafından oynanmıstır.dikkate alınmalıdır!..verdigim paraya değdi hemde.kiminle gidildigi de önemlidir.
6 parlayan yıldız04.12.2006 12:12
Fena değil ama çok küfürlü
10 ali04.12.2006 10:41
film konusunda yazılşan olumsuz eleştrileri hayretle okudum. amatör insanlara güven, emek, ve samimiyetin onlarca mesajı esprili biçimde, mükemmel biçimde anlatan bu filmi acımazıs sözlerle eleştirmenin tek nedeni olabilir. bunada sanırım aksiyona şiddete susamış saygısız yoz bir anlayış denebilir bu film bu toprakları anadolu insanının ne kadar bilgisiz ama ne kadar iyi yürekli olduğunu kültürümüzde günlük yaşamımızda ne kadar çok mesaj gizli olduğunu bilgiye açlığımızı büyük balığın küçük balığı nası yuttuğunu anlatan mükemmel bir film evet mükemmel bir film çünkü rol yapan kimse yok diyebiliriz. herkes kendini oynuyor emeği geçen herkese çok teşekkür ederim lutfen gidip izleyin bunun bir film değil hayattan bir kesit olduğunu kendi gözlerinizle görün orada kendinizi yada ailenizden birini bulacaksınız
2 acemi selim03.12.2006 09:31
ya beklediğim şeyi bulamadım .abartıyorsunuz.samimi olabilir ama o çok komik manasına gelmiyor.sinemaya kadar gidip para harcamaya değmiyor.TV yayınını bekleyip seyretmek en iyisi.
9 dilan yılmaz03.12.2006 03:53
her yaz egeye giden biri olarak süper buldum bu yapımı gerçekten şive denemesi kaale alınacak kadar bariz oyuncular biras daha aktif olabilirdi belki ama genel olarak beni güldüren bi yapımdı...
1 murat yıldız02.12.2006 11:16
bune biçim film yaw sinemamı deneme filmi mi anlamadım walla saçma sapan espiriler üstelik dine aykırı espiriler türklüğümüzü kayıp etmeyelim sonrada derlerki sinemaya halkımızın ilgisi yok buna ne ilgisi olur ya VERDİĞİMİZ PARAYA ACIDIM 6 KİŞİ FİLİMİN YARISINI ZOR ETTİK WALLA SALONDA KİSE YOKTU SOHBET ETTİK PARA VERİP GİDİLECEK Bİ FİLM DEĞİL
9 gecenin nemi02.12.2006 11:05
testere gibi salakça flimme bile on veren arkadaşlardan ne yorum bekliyorsunuzki.kendi degerlerimizi o kadar çok eleştiriyoruz ki kendi kendimize gol atıyoruz.flim güzel ve sadece eğlenmek için bile yeter.mevlüt arkadaşımızın dediklerine de katılıyorum.herkese sevgiler
1 can özdamar01.12.2006 08:38
sinemaya benzemiyo dizi gibi film.eh işte.ben beğenmedim ve yazık oldu zamanıma.
8 mevlüt şahin01.12.2006 03:34
BENCE BU FİLM SON DÖNEMDE TÜRK SİNEMASININ EN İYİ ÖRNEKLERİNDEN BİRİ.FİLMİ ELEŞTİRENLERE BAKIYORUM DA HİÇ ELLE TUTULUR NEDENLAR İLERİ SÜRMÜYOLAR.BEĞENMEMELERİNİN NEDENLERİNİ AÇIKLAMA GEREĞİ DUYMUYOLAR.OYUNCULARININ POPÜLER OLMAMASINA RAĞMEN İYİ OYNAMALRI,FİLMİN SOMUT GERÇEKLER ÜZREİNDE DURUP AYAKLARI YERE BASAN ELEŞTİ VE SAPTAMALARDA BULUNMASI,İNSANLARI HOLLYWOOD HEGAMONYASINDAN UZAKLAŞTIRIP SİLKELEMESİ,MİZAHİ BİR ÜSLUP KULLANMASI DOLAYISIYLA O YÖRENİN RİTÜELLERİNİ İÇERMESİ...VB NEDENLER FİLMİ BAŞARILI DİYE NİTELENDİRMEK İÇİN YETERLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
0 enes01.12.2006 02:26
filmi tartışmaya gerek yok...gitmemenizi tavsiye ederim...
0 MELEK3401.12.2006 01:48
HİÇ PUAN VERMEYE GEREK YOK ÇÜNKÜ O ÜZERİNDEN O YANİİİ BERBAT TAVSİYE ETMİYORUMMM
3 ayşe01.12.2006 11:48
küfür etmek espriyse güzel.ama bence abartılmış komedi olsun diye de cinsellik unsurları konmuş beğenmedim
0 pınar01.12.2006 10:12
bu filme 1 puan bile veremiyorum. tek kelimeyle sıfır çekiyor. sinemaya verdiğim paraya ve kaybettiğim vakite üzülüyorum. kesinlikle gitmenizi tavsiye etmiyorum. senaryonun da böyle kötüsünü görmedim. berbat bir film. babam ve oğlum varken neden böyle abuk subuk bir film oscara gidiyor anlayabilmişte değilim.
0 mertoo30.11.2006 08:50
henüz izlemedim yakında korsanını alırım
0 mert 30.11.2006 08:47
henüz puan veremiyorum çünkü izlemedim ama yakında gideceğim
2 kezban 30.11.2006 08:29
daha komik olabilirdi.
10 celo nesrin30.11.2006 08:13
süper gerçekten süper bir muglalı olarak gurur duyduk arkadaslar hepiniz gidin helal olsun yüksel aksuya
2 laz emre30.11.2006 05:22
çok mükemmel film ama yanlışlıkla 2 verdim
2 ahmet akyol30.11.2006 05:17
fazla deil ama izlenecek bi film
10 ali utku dede30.11.2006 04:58
süper bi film ve arkadaşlarım da bunu söylüyor yani bu 10 puanı 30 puan olarak kabul edin ve gitmeyenler olur da fikrimizi okumak isterse sakıınnn kaçırmasın
10 ReşatTuğrul30.11.2006 04:28
insanların seyrettiği filmin gerçek dünyamızı yansıtması çok güzel bravo
10 Ayse 30.11.2006 04:01
Bence süper olmuş film. Cok güldümcok eğlendim izlerken. Filme iğrenç diyenlere asla katılmıyorum. Sizin zevkinize uymadı diye niye seyirciyi kandıran reklam yapıyor olsunlar ki!!!
10 gamze30.11.2006 03:00
bence güzel ama bazı yerleri fazladeyil bence izlemeyenler izlesin güzel
9 dida30.11.2006 09:13
güzel bi film bence.filmi güzel bulmayan insanların da bu kültürden uzak olan insanlar olduğunu düşünüyorum
0 kürşat gencer30.11.2006 01:00
filmidaha seyretmedim yalnıs yükseli tanırım o iyi bir tiyatrocudur
3 Bahadır ardıç 30.11.2006 12:08
bu filmin türkiyenin oscar adayı olduğuna inanamıyorum...kötü ve sıkıcı... niye babam ve oğlum%%1% la katılmadık ki...
10 neslihan alhan29.11.2006 08:29
muğla halkını ve turan özdemir%%1%i kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum..ve çok güzel bir filmdi...çok eğlendim..umarım diğer izleyenler de beğenir..gitmenizi tavsiye ediyorum...
10 yağmur ünal29.11.2006 08:21
filmi çook beğendim:-)çok güzeldi.zevk vericiydi.çok güldüm.tebrikler..tek oyuncu olmasına rağmen muğla halkıyla çok güzeldi...başarılarılarınızın devamını dilerim..inşallah oscara aday oluruz..
10 ismetcan suda29.11.2006 07:07
filmi beyendim cook süper di coook da komik
10 ogün anbarlı29.11.2006 06:16
filmmm süper oscarr alırsaaa çok sevinirim... :D
10 songul29.11.2006 11:43
film çok güzel.herkesin izlemesini tavsiye ederim
1 songül 28.11.2006 11:32
beğenmedim. bütçe küçük diye abartıyorlar. komik değil de sıkcı.
0 ilke akis28.11.2006 11:20
hayal kırıklğı... cok sey bekleyerek gitmiştim oysa ki... oscar a aday olabilecek bir film degil.
10 çağlar aktürk28.11.2006 08:28
Film tam anlamıyla süper..
10 merve28.11.2006 05:15
film çok guzellll mutiş hele dogal olması super yanı cok ii ya izlemenızıtawsıyeedrım
0 inaylı28.11.2006 04:20
Arkadaşın birisi filmde oynayanların diksiyonu bozuk demiş,iyide filimde oynayanlar tyatro yada diksiyon eğiti almış insanlar değilki .Yönetmen kendi köyündeki insanları oynatmış,iyide yapmış cok,doğal,cok güzel,bizim kültürümüz,amerikan filimlerinden sıkılmıştık zaten
2 cenk akpınar28.11.2006 03:44
anladığım kadarıyla filme güzel demek için muğlalı olmak gerekiyor. ben beklentiyle gitmediğim halde sıkıldım.. ne oscar%%1%ı ya!!
10 gülbeyaz28.11.2006 01:30
süper bi flm amerikan filmlerine alışmış ınsanların andolu insanının ruhunu unutmuş izleyicilerin zevk alamayacağı bi film .....bence hakkaten çok güzel tavsiye ederim.
10 sude28.11.2006 11:26
harikaydı.....tek kelime ile
0 funda28.11.2006 10:37
bu film oscarlıksa benim cepten çektiklerim dünyanın en iyi ödüllerini alır
0 seca28.11.2006 10:34
dünyada gördüğüm göreceğim en berbat film
0 sevgi yılmaz28.11.2006 10:33
yorumları okudum filmı güzel bulanların nasıl bır zevkı var anlamadım berbat bır fılm
1 sevgi yılmaz28.11.2006 10:28
berbat bır fılm hıcbır komedı unsuru bulamadım gıtmeyenler sakın gıtmesın paraya yazık
0 gökce28.11.2006 09:19
bu filmin neye göre ödül aldığını ve nasıl bir cüretkarlık örneğidir ki oscara aday olarak gösterileceğini çok merak ediyorum.belkide sorun bende galiba bu filmden çok şey bekleyerek gittim.tek kelime ile iğrenç bi film.
0 bustan27.11.2006 11:06
henüz filmi izlemedim... izlemeden yapılan olumsuz yorumları da degerli göremiyorum... filmde yer alan oyuncuların ne dediğini anlamayan insanlar için de sunu söylemek isterim o filmde yer alanlar bizim kültürümüzden bizim içimizden insanlar... birazcık bize ait olmayanlardan kopup özümüze dönersek hem onların ne dediğini anlarız hem kendimize sahip çıkarız...
0 seloş27.11.2006 07:20
herkez yok güzel yok iğrenç diyor ben daha izlemedim ama herkezin beyeneceği bir film değil...
2 Günseli Aksoy27.11.2006 06:47
Cızırtılı müzik (inanamadım müziğin kötülüğüne), bağıran, ne dediği anlaşılmayan insanlar (seslendirmede hata veya insanların diksiyonu kötü)- bu mu Oscarlık film? Konu güzel. İşleniş çok çok vasat. Sırf konu ve birkaç sahne için Oscara aday adayı olmayı düşünmek, boşa kürek çekmek. İmkanı yok! Tüm filmi yeniden ve layıkıyla çekmeleri gerekir. Yalnızca siyaset konuşan genç adam bir şeyler söyleyebiliyordu, yani, ne dediği anlaşılıyordu. Ayrıca, sırf Türk filmi diye haydi destekleyelim, kavramını kabul edemiyorum. Sezarın hakkını Sezara vereceksin.
1 Erkut27.11.2006 05:53
Tek Kelimeyle İrenç
3 ALPER PEKER27.11.2006 05:36
bu kadar yorum içinde sadece mert sarıer%%1% in bu filmi izlediğine inanıyorum.babam ve oğlumdan sonra artık türkiyede güzel filmler çevriliyor derken büyük bir umutsuzluğa kapılıyorsunuz.ilk 15 dakikada çıkanlar,ben yarım saat dayanabildim.kabus gibiydi.konu o kadar ağır işliyorki uyumamak için zor tutuyorsunuz kendinizi.basit bir konu,devamlı komik olsun diye bayan bir şive, filmi dahada basitleştirmiş.lütfen film olsun diye film çekmeyin.bizi türk filmlerinden soğutuyorsunuz.aa birde gazetede köstebek 20 seansı diye gidiyorsunuz seans 21.00 diyorlar.ne tesadüftür ki o seans dondurmam gaymak.bu da türk filmi kazansın diye mi acaba akla gelmiyor değil
10 ONUR KIR27.11.2006 04:34
çok içten karakterler oynamış..karakterlerde yapmacıklık yok..umarım bu film dışarıdada bizi mutlu eder
8 armut &piş27.11.2006 03:57
Türk sineması daha güzel şeyler çıkaracak diyorsak bu film güzel bir dayanak noktası diyebiliriz. Bence film seyircisini 2 saat bile olsun hayattan koparıp o sinema perdesine sokabiliyorsa güzel filmin içine sokabiliyorsa çok daha güzel diyebiliriz şimdi dondurmam gaymak filmini birde böyle düşünürsek daha ne diyebiliriz ki ben şahsen muğlaya hiç gitmedim ama Muğla%%1%yı yaşadım diyebiriz .küçük bir not doğallık böyle bir film getirir. emeğinize teşekürler .
6 votka@limon27.11.2006 10:19
emeğe saygı noktasında denilebilecek bişey yok... ama ne yalan söyleyim.. film işte...
10 ahmet uyanık27.11.2006 08:32
çok çok güzellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
5 mert sarıer27.11.2006 01:30
sakın büyük bi beklentiyle gitmeyin... mutsuz olursunuz...
10 ersan söğüt27.11.2006 12:36
!!!!az önce cıktım sinemadan.tek kelimeyle harika olmuş.ilk defa keyifle senaryosunda düzmece olmayan ve gerçekleri anlatan bir filim izledim.filme gitmeyin diyen arkadaşlar ya sizde zevk yok yada bunca beyenen kişide bir sorun var.adamlar herşeyi dogal olarak sunmuşlar.emeğe saygı duyalım lütfen.
2 Nalan DEMİRTAŞ26.11.2006 08:39
Filmi izlemeden önce yazılan yorumları okudum ve filme gitmeğe can attım.fakat hayal kırıklığına uğradım.filimde reklamların abartıldığı konu alınmıştı.bende bu filimde bu abartıyı yaşadım.yapılan açıklamalarda filmin muhteşem olduğu Elif Dağdeviren tarafından televizyonlarda anlatılıyordu ama biz filimde resmen uyuduk.ne doğru dürüst bir konu nede bir heyecan vardı.bol bol güldük ama küfürlere güldük.bence biz yine boş oscar hayalleri kuruyoruz.oscardan boş dönersek sakın üzülmeyin.
10 meltem can26.11.2006 07:25
bugün bu filmi izlemeye gittim sadece ve sadece şunu söylüyeyim süper olağan üstü anlamlı müthiş bir film ayrıca beni sevindiren olayda salonun hep dolu olması beni ayrıyetten çok ama sevindirdi. inanın arkadaşlar izlemenizi tavsiye ederim hiç pişman olmayacağınızdanda eminim
0 Emine Ay26.11.2006 05:45
Filmin adını çok önce duymuştum basından ama doğrusunu söylemem gerekirse adından dolayı sanırım pek yorumları bile okumamıştım.Sonra yine Oskara aday adayı Türk filmi olduğunu duyunca gitmek istedim ve dün izledim . Filmi tek kelime ile harika buldum.Ege insanının aydınlık yüzünü bir kez daha iliklerime kadar hissettim.Öylesine doğal,içten ,dobra ve dünya iyisi insanlar ki film karakterleri bayıldım.Filmden aklımda çok güzel kareler kaldı inanın.Arif dedenin Ali ile konuştuğu sahneler hem mesajları hem de çekim güzelliği ile muhteşemdi.Bir de Ali ve iki dostunun bir akşam alacasında köprü sahneleri unutulmaz güzellikte. Kısacası film muhteşem.Yönetmeni ve tüm oyuncular yürekten kutluyorum.Bu ülkede güzel şeylerinde olduğunu görmek umut verici. Dünya ülkeleri filmi bizden önce görmüşler ve değerini,güzelliğini anlamışlar.Ben de yurdum insanına bu filmi izlemek için sinema salonlarına koşun diyorum. Muğlalılar ne kadar övünseler az.Bu yörenin insanı şahane, bunu bir kez daha anladım.
0 kubra26.11.2006 05:13
gitmedim gitmek istiyorummmm
10 merve26.11.2006 03:52
Tek kelime ile harika.Gitmenizi isterim...
3 suat26.11.2006 02:39
bence film kotu olmuş... başrol oyuncusu zaten bağıra bağıra konuştuğu için film de başım ağrıdı...filmin bitmesi için dua ettim...bence gitmeyin...
9 Ebru26.11.2006 12:51
içiniz ısınacak çok eğleneceksiniz..
0 Emrah26.11.2006 12:48
Egeli olmaya gerek yok senelerce işlenen toplumsal sorunların uzağında artık içimizi yansıtan eğlenceli yüzümüzü farkettiren çok sevimli bir film
10 serdar26.11.2006 12:45
bayıldııııımmmm
10 özgür26.11.2006 12:43
bakmayın saçma yorumlara, çok samimi ve sıcak bir film, oscar ı da baoşverin bu senenin babam ve oğlum%%1%u
9 Adem CANDAN26.11.2006 11:10
Süper bir yapım, ama argo birkaç kelime ve sahne olduğu için 9 puan verdim..
7 can26.11.2006 12:15
isteyen istedigini der bu herkesin kendi görüsü ben de filme gittim oskara gidebilececk kadar basarılı oldugunu söyleyemem emek olabilir sırf emek için karaya ak denmez emege saygısı olanlar düsünceyede saygı göstersinler
10 Gulsah 26.11.2006 12:06
Ben ki ne Avrupa Yakası'na ne de Cem Yılmaz'a gülmüyorum ve komik bulmuyorum, bu filme bayıldım. Çok güzel ve kesinlikle çok eğlenceli. Herkese tavsiye ederim.
0 erkin sanver25.11.2006 11:31
arkadaşlar cahil cahil konuşmayın...bu film oscar adayı değil! Başındaki Türkiye kelimesini atlıyorsunuz..yani oscar aday adayı yani geçen seneki gönül yarası gibi.. o da Türkiyenin oscar adayı.. dahada yani her sene her ülkeden bir film kendi seçtiğini göndermeye çalışır... pazarlamacı tuzağını yiyosunuz..
10 fatih beycan sabuncu25.11.2006 06:57
çok şahane bir film tüekiye beyaz bepdesin yeni genç oyunculara ihtiyacı var herkesi kutluyorum...
10 mobidik25.11.2006 06:30
selamlar bugun gıttım fılme henuz ben burdurluyum ama oldukca mugla halkının içtren ve basarılı bır fılm cıkarması basarıdır..yuksek aksu yuda kutlamak gerekıyor tabıkıde herkesın bu fılme gıtmesını tavsıye eder bu fılm için kotu dıyenlerın bu ulkede yasamalarını tekrar goz önunde bulundurmalarını ısterım. ne fılımden anlıyor nede ızlemesını bılıyorsunuz bu sozlerım bu fılme kotu dıyenelee.. orda bır emek varr.. hiç bır seye saygınız yoksa emeke de mi saygınız yok sıze baska bısıy dıyemıyorum helal olsun...
0 meltem can25.11.2006 06:24
filmi izleyenlere neysede izlemeyenlerde filmi salakça diyen salak türk vatandaşlarımıza ne demeli acaba:-) iyi veya kötü yinede kendi ülkemizin değer yargıları içinde olsa izlerim neden amerikayı kalkındıralımki lütfen filmlerimize güzel yorumlar yapalım dimi yani haydin sinemaya arkadaşlar
10 Semih Sonmez25.11.2006 05:17
yarın gidicem filme. ve burdakileri değil 'Oscar'a aday yapanların yorumlarını göz önünde bulundurucam. ilk kez 'Oscar'a aday olmuş bir Türk filmini kötüleyen Türkler de var ya, bravo valla. başka bişey demiyorum size...
10 NESLİ YILMAZ25.11.2006 03:41
SÜPER OLMUŞ
10 Ziya Çağdaş Öğütmen25.11.2006 12:59
filmin çekimleri sırasında muğla'daydım ve ne zor şartlarda çekildiğini biliyorum. filmi izledikten sonrada harika bir iş çıkartıldığını gördüm. özellikle de hemşerim yüksel aksu!yu tebrik ediyorum. umarım oskarla dönerler.
0 tevık cınar25.11.2006 12:42
bencede salakca egelının nekadar aptal oldugunu ıceren bır fılm
0 jizemu25.11.2006 11:25
bu kadar da kötü olacağını düşünmüoduum.oscar fln...filmde cnm sıkıldıı..espriler kötüydüü....gitmeyin derim...
0 ışıl emre25.11.2006 11:23
çok salakça sakın izlemeyin....
0 ayşegül çetinkaya25.11.2006 09:51
filmi islemedim ama maraşlıyım dondurma olunca elimde değil dayanamıyorum ama insan karekterlerinin tam anlamıyla anlatıldığı ve oynandığı bir filmmiş ki oscara giden ilk türk filmi olmasıda merak uyandırıcı bir unsur
0 ayşegül çetinkaya25.11.2006 09:15
filmi islemedim ama maraşlıyım dondurma olunca elimde değil dayanamıyorum bu filmin çok güsel olacağına inanıyorum
0 gözde kuş 24.11.2006 10:58
filmi merak ettim gidip görmeyi çok isterim
10 beriavn yıldırım24.11.2006 07:14
komik heycanlı
0 haliscelik24.11.2006 06:02
burdura çabuk gelir inşallah
10 levent kocabıçak24.11.2006 05:45
Dünyada tüm sinema tarihi içinde amatör oyuncularla çekilen 6 filmden biri olması ve bu zor işi kolayca yapabilmiş olması Yüksel AKSU %%1%nun gelecekte unutulmazlar arasına girmesine neden olacaktır.Tebrik ediyorum.
0 ali duralıoğlu24.11.2006 01:52
herkese slm dondurmam gaymak gitmenizi önereceğim bi film ben bu filmi geçen sene izledim çekildiği yerde bir yıl önce gösterildi muğla da.çok güzel içten bi film filmde oynayan herkes gökova ve muğla da sokak ta dolasşirken göreceğiniz insanlar..özellikle kafasına çiçek koymuş esmer biri oynuyo şlişman o gokova da yaşayan evi barkı olmayan teknelerde yatan biri yüksel abi çok güzel bi iş yaptı muğla için bnce gidin süper bi film...MEVSİM DOĞANAY MEYMENET bu filmde meymenet var ama sen de hiç akıl yok..AZ TAKİP ET ETRAFI BU FİLM TÜRK,İYE DEN OSCARA GİDEN VE ADAYLİĞA YÜKSELEN İLK FİLM
10 yehiy dubar23.11.2006 02:54
izlemeden yorum yapmanın mantığı nedir.asıl meymenetsizlik ismine göre izlemeden yorum yapmaktır.
10 Node22.11.2006 10:28
Muğla halkının katkılarıyla çekilen bir film olması nedeniyle Ankara%%1%da yaşayan bir Muğla%%1%lı olarak bu benim için gurur verici bir olay. İnşallah Oscar%%1%da da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek dereceye girer.
10 ercu22.11.2006 09:00
kesinlikle mükemmel bir filim.herkesin yüreğine sağlık.bir muğla sever olarak ayrı bir tat aldım
1 mewsim doğanay22.11.2006 08:36
hiç beğenmedm gerci izlemedm ama isminde bile meymenet yok
8 erdal taşkın22.11.2006 12:55
izlemek lazım
10 meltem koç20.11.2006 11:04
Bir egeli olarak,yöremizde çevrilen bir filmin oscar'a aday gösterilmesi çok gurur verici.Her kesimden insanın,saf,yapmacıksız ve en doğal haliyle oynadığı olağanüstü bir film.Özellikle il genel meclisi üyesi olan Sadettin Ünsal'ın bu denli başarılı bir rol oynaması filme ayrı bir anlam kazandırmış.Sizleri daha iyi yerlerde görmek dileğiyle,Tebrikler Sadettin Ünsal ve tüm film ekibi.
9 ömer dayangeç20.11.2006 07:52
ben kutlar vadisi ırak çok beğendim
10 starhunter18.11.2006 07:28
süper bir yapım bu kadar iyi fikirlerle ortaya çıkılması çok iyi. oyuncalarda tanınmayan yüzler olamsından komedi dalında ideal
10 engin ergin17.11.2006 08:16
bu film bir harika. amatör oyunculardan bu kadar güzel bir film çıkması olağan üstü. başta bekçi karakterini canlandıran saadettin ünsal olmak üzere tüm ekibi kutluyorummm...
10 müminfiliz13.11.2006 09:47
harikasınız
0 destina13.11.2006 04:24
bizim sinema klübünde karpuz kabuğundan gemiler tapmak filmine gitmiştim bifilm bukadar doğal we saf olabilir.illa seks sahnesi olması gerekmez..buda öyledir umarım şiveler çok komik ayrıca.hemen gidecem walla gaymaklı dondurmaya:)
0 ilke akis12.11.2006 09:44
fragmanlarını izledim içim kıpır kıpır oldu.hiç kaçarı yok gideceğim.