Dünyadan Haberler

Paulette Jiles’in aynı isimli romanında uyarlanan News of the World, Amerikan İç Savaşı’nın ardından kimsesiz kalan bir kızı, yaşayan son akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Kaptan Jefferson Kyle Kidd, üç savaş gören ve bunların ikisinde savaşan bir adamdır. Eşini kaybeden ve hayatta kimsesi olmayan Kidd, kasaba kasaba gezerek okuma yazması olmayan insanlara haberleri okumaya başlar. Bu sırada Kidd’in, ebeveynlerinin ölümüne neden olan bir kabile tarafından kaçırılan küçük bir kızı akrabalarına ulaştırması gerekir. Kızı, hayatta kalan son akrabalarının yanına San Antonio’ya götürmek için yola koyulan Kidd, yolculuk sırasında hem zorlu doğa şartları hem de peşlerine düşen haydutlara karşı zorlu bir mücadeleye girişir.

Dünyadan Haberler Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Paul Greengrass
Senaryo : Luke DaviesPaulette Jiles
Oyuncular : Tom HanksNeil SandilandsHelena ZengelChukwudi IwujiStafford DouglasStafford DouglasThomas Francis Murphy Fred HechingerMichael Angelo CovinoChristopher HagenCynthia CasausJ. Nathan SimmonsFrancheska BardackeAnnacheska Brown
Türü : Drama, Western
Orijinal Adı : News of the World
Yapımcı Firma : Universal Pictures
Yapım Yılı : 2020
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : Belirsiz
Dağıtıcı Firma : UIP Türkiye
Yorumlar (1 yorum)
10 Filmatör07.10.2020 05:50
Tom Hanks çok beğendiğim bir oyuncu. Her filminde olduğu gibi eminim bu filmde de başarılı bir performans göstermiştir. Umarım vizyon tarihinde bir erteleme olmaz.