Edie

Zengin bir ailenin güzel, yetenekli ve karizmatik kızı olarak dünyaya gelen ve hayatına renk katmak için 60’lı yılların ortasında New York’a taşınan Edie’nin, zamanın aykırı sanatçısı Andy Warhol (Guy Pierce) ile tanışmasıyla tüm hayatı değişir. Warhol’ın bohem ve yaratıcı cenneti olarak bilinen ve önceden bir şapka imalathanesi olarak kullanılan ‘Fabrika’sına heyecanlı bir giriş yapan Edie, burada isimleri sonradan tüm dünyada birer marka olmuş müzisyenler, şairler, sanatçılar ve oyuncularla bir araya gelme fırsatını yakalar. Gündüz ‘underground filmler’de rol alırken, gece tüm New York’lu sanatçıların katıldığı çılgın partilere katılır. O sıralar efsane müzisyen Billy Quinn - Bob Dylan - (Hayden Christensen) ile tanışır ve onunla tutku dolu bir aşk yaşamaya başlar. Ancak hızla içine sürüklendiği uyuşturucu batağı hem hayatındaki en önemli arkadaşı Warhol’ın, hem de sevgilisi Quinn’in bir anda kendisini dışlamasına sebep olur. Girdiği bunalım ve ne kadar çabalasa da kurtulamadığı bağımlılıkları bu kırılgan küçük kızı ve bir zamanların güzel prensesini önlenemez bir sona götürecektir.

Edie Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : George Hickenlooper
Senaryo : Aaron Richard Golub Captain Mauzner
Oyuncular : Mena Suvari Shawn Hatosy Guy Pearce Illeana Douglas Don Novello Hayden Christensen Beth Grant Jimmy Fallon Mary Elizabeth Winstead Sienna Miller Jack Huston Armin Amiri Tara Summers James Naughton Grant James
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : Factory Girl: Edie
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 2006
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 20.07.2007
Dağıtıcı Firma : UNP Filmcilik
Yorumlar (3 yorum)
10 hazal31.08.2007 02:29
bu flimde nico yuda bi sahnede gördüm kendisine hayranım. ama gerçekten muhteşem bi flim.nico edie sedgwick andy warhol bilmeyen izlemesin. haksi akdirde anlamazlar. hayden christensen için izlediysen(her kimsen) hiç izleme daha iyi.
10 hayden christensen02.08.2007 11:31
Bu filmi sadece hayden christensen oynuyor diye izledim güzel bir film sayılır işste ne biliyim idare eder ..
10 bilmemne birisi01.08.2007 09:49
kesinlikle güsel bir flim herşey çok gerçekçi seyretmedim ama tavsiye ederim kesinlikle güseldir :)