Emily VanCamp

Emily VanCamp
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :12.05.1986
Doğum Yeri:Port Perry, Ontario

Kanadalı televizyon oyuncusu. 

En bilinen rolleri; Everwood (2002–2006) dizisindeki Amy Abbott, Brothers & Sisters (2007–10) dizisindeki Rebecca Harper ve Revenge (2011–günümüz) dizisindeki Emily Thorne/Amanda Clarke rolleridir.

VanCamp Port Perry, Ontario'da doğdu. 12 yaşında École supérieure de ballet du Québec (Québec bale yüksek okulu)'na kabul edildikten sonra Montreal'e taşındı. Akıcı bir şekilde Fransızca konuşabilmektedir.  Molly, Katie ve Alison adında üç kız kardeşi vardır.

VanCamp ilk oyunculuk kariyerini 13 yaşındayken bir Nickelodeon dizisi olan Are You Afraid of the Dark? 'ta oynayarak başlatmıştır. 2002'den 2006'ya kadar bir WB dizisi olan Everwood 'da Amy Abbott karakterini canlandırmıştır. Rings adlı kısa filmde rol almıştır. Ayrıca 2007'nin başında Law & Order: Special Victims Unit'in bir bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

2007 yılının içinde ABC yapımı dizi Brothers & Sisters 'da Rebecca Harper rolünü oynama fırsatı yakaladı. Bu dizideki karakteri dizinin 1. sezonundan sonra dizinin ana karakterleri arasına girdi.

2009 yılında VanCamp bir kıyamet sonrası bilim kurgususu olan Carriers filminde rol aldı. Ayrıca aynı yıl bir Hallmark Hall of Fame film olan Beyond the Blackboard 'da Everwood dizisinden rol arkadaşı Treat Williams'la rol aldı.

2011 yılında, yine bir ABC yapımı olan Revenge dizisinin kadrosuna baş karakter olan Emily Thorne karakteriyle katıldı. Bu dizi günümüzde devam etmektedir.

VanCamp, Revenge dizisindeki rol arkadaşı Josh Bowman ile bir ilişki yaşamaktadır.

Görev Aldığı Yapımlar

Emily VanCamp Fotoğrafları

Emily VanCamp Fotoğrafları Emily VanCamp Fotoğrafları Emily VanCamp Fotoğrafları Emily VanCamp Fotoğrafları Emily VanCamp Fotoğrafları