Emre Tetikel

Emre Tetikel
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :2.08.1985
Doğum Yeri:Tekirdağ

Türk oyuncu.

Namık Kemal Lisesi’nden mezun oldu. Ortaokul ve lise öğrenimi döneminde ilgisi tamamen oyunculuğa yönelen Emre Tetikel, Tekirdağ Şehir tiyatrosu ve amatör tiyatro gruplarda, yer aldı. Emre Tetikel, üniversite eğitimi için Tekirdağ’dan ayrılıp İstanbul’a yerleşti ve uzaktan örgün eğitim sistemi ile Newport University of California’da İngilizce işletme bölümü bitirdi.

2008 yılında, Selçuk Uluergüven ile tanıştı. Uluergüven ve Aykut Oray gibi tiyatro oyuncularından tiyatro eğitimi alarak, çeşitli tiyatro oyunlarında beraber rol aldı ve profesyonel oldu. Bahariye Sanat Merkezi, The New York Conservatory for Dramatic Art, NY Film Academy ve Ekol Drama’da oyunculuk eğitimine devam etti.

Öğrencilik yıllarında televizyon ve internet reklamlarında rol aldı. 2008 yılında, Dur Yolcu dizisinde 'Morphy Mcmahon' karakterini canlandırdı ve ilk kez bir televizyon dizisinde rol aldı. İlk başrol filmi olan, 2009 yılında vizyona giren Ayakta Kal filminde, 'Berk' karakterini canlandırdı. Birkaç reklam filmi, sinema filmi ve diziden sonra Karagül dizisinde canlandırdığı 'Şahin' karakteriyle Türk seyircisinin beğenisini kazandı. Son Çıkış dizisinde 'Engin' karakterini canlandırdı. Ayrıca, 2019 yıl Adını Sen Koy dizisinde 'Teoman' karakterini canlandırdı. Tekirdağ’da ve İstanbul’da birçok kolej ve özel oyunculuk eğitimi veren kurumda, tiyatro öğretmenliği yaptı, konservatuvar eğitimi için öğrenci yetiştirdi. Emre Tetikel aynı zamanda yazardır. 2015 yılında basılan 'Yalnız Aşk’a Sığınmak' isimli bir romanı vardır.

Filmografi

2021 Paranoid
2014 Darbe
2013 Şevkat Yerimdar
2008 Ayakta Kal

Televizyon

2017 Ateş Böceği
2016 Adını Sen Koy
2015 Son Çıkış
2014 Aşkın Kanunu
2015 Karagül
2010 Keskin Bıçak
2010 Küçük Kadınlar
2008 Dur Yolcu

Görev Aldığı Yapımlar

Emre Tetikel Fotoğrafları

Emre Tetikel FotoğraflarıEmre Tetikel Fotoğrafları