Enigma

Tom Jericho son derece zeki bir şifre çözücü olarak, İngiltere'nin Almanya ile savaşta ihtiyaç duyduğu dahilerden biridir, bu sebeple gelen teklif üzerine Tom, Müttefik donanmasına saldırmadan önce Enigma şifrelerini çözmek için zamanla yarışan ekibe katılma kararı alır. Günden güne çalışmalarda ters giden bir şeyler sezer. Çok sevdiği sevgilisi Claire’in ortadan kaybolması da durumu daha gizemli bir hale getirir. Tom, Claire’in ev arkadaşı Hester ile iş birliği yapıp Claire’i bulmaya karar verir, amacı entrikayı ortaya çıkarmak, ve tabii Enigma’yı çözmeye çalışmaktır. Alman Nazilerin şifreleri yeniden değiştirmeleri işleri bozarken, çok yakınında bir casus oduğunun da farkında değildir!

Enigma Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Michael Apted
Senaryo : Robert Harris Tom Stoppard
Oyuncular : Dougray Scott Kate Winslet Jeremy Northam Saffron Burrows Nikolaj Coster-Waldau Tom Hollander Corin Redgrave Matthew MacFadyen Robert Pugh Richard Leaf Ian Felce Bohdan Poraj Paul Rattray
Türü : Romantik, Gerilim, , , ,
Orijinal Adı : Enigma
Yapımcı Firma : Broadway Pictures
Yapım Yılı : 2001
Yapım Ülkesi : Almanya/ABD
Vizyon Tarihi : 18.01.2002
Dağıtıcı Firma :
Yorumlar (2 yorum)
10 EREN DÜZGÜN05.09.2004 02:41
cok iyi flm
7 erduran izmir21.10.2002 05:54
matematiğin başarısı ve ingilizlerin şifre sistemini çok güzel anlatan ama sonucunun çok önceden tahmin edebileceginiz bir film.