Eve

Eve
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :10.11.1978
Doğum Yeri:Philadelphia, Pensilvanya

Bilinen adıyla Eve, Grammy ödüllü rapçi, müzisyen ve oyuncu.

Eve, lise yıllarındayken kurduğu rap grubu 'EDGP' ile müzik hayatına başlamıştı. Bu grupla birlikteyken 'Gangsta' ismini kullanan müzisyen, sonrada 'Eve of Destruction' ismine geçiş yaptı. Dope Girl Posse adlı bayan rap grubuyla birlikte Color Me Badd ve En Vogue gibi grupların parçalarını baştan yorumlamaya başlayan sanatçı, ilk ciddi rap performanslarını da bu grupla yaşadı.

İlk profesyonel çalışmasını DMX'in It's Dark And Hell Is Hot albümünde yaşayan Eve, The Roots, Blackstreet ve Janet Jackson ile de biraraya gelerek ismini hip hop camiasında duyurdu.
1999 senesinde Let There Be Eve... Ruff Ryder's First Lady adlı ilk albümünü Ruff Ryders Entertainment etiketiyle piyasaya süren sanatçı, albümle Billboard 200 listesinde zirveye yerleşerek albümüyle bir numara olmayı başaran ikinci hip hop şarkıcısı olarak müzik tarihine geçti.

2001 senesinde Scorpion adlı ikinci stüdyo albümünü yayınlayan Eve, albümdeki vokal performansıyla birçok müzik eleştirmeninden övgüler topladı ve Billboard 200 listesinde 4 numara yerleşti. Albümden piyasaya sürülen ilk single 'Who's That Girl' ile ismini uluslararası alanda duyuran sanatçı, Gwen Stefani ile çalıştığı ikinci single 'Let Me Blow Ya Mind' ile de Billboard Hot 100 listesinde 2 numaradaydı. Parçayla Grammylerden 'En İyi Rap Vokal Düeti' ödülüne de layık görülen müzisyen, 2002 senesinde gösterime giren xXx filmiyle de oyunculuk kariyerine başlamış oldu.

Aynı sene Eve-Olution adlı üçüncü albümünü hayranlarına ulaştıran Eve, albümüyle Billboard 200 listesinde 6 numara oldu. Albümden en iyi başarıyı sanatçının Alicia Keys ile ortak çalışması 'Gangsta Lovin' ile yakalarken, parça Billboard Hot 100 listesinde 2 numaradaydı. 2005 senesinde ise Gwen Stefani'nin 'Rich Girl' adlı parçasında yer alan müzisyen, single ile Billboard Hot 100 listesinde 7 numara oldu. Aynı sene Amerie ile de '1 Thing' adlı parçada çalışan rapçi, bu single ile de listelerde 8 numara olmayı başardı.

2007 senesinin Nisan ayında alkollü araba kullanmaktan dolayı gözaltına alınan Eve, bu olaydan sonra dördüncü stüdyo albümünün çalışmalarına yöneldi. 2009 senesinin başında piyasaya sürülmesi beklenen Here I Am adını taşıyan albümde prodüktör olarak Timbaland, Swizz Beatz, Dr. Dre ve Pharrell Williams gibi isimlerle biraraya gelen sanatçı, T.I., Sean Paul, Shakira ve yakın dostu Gwen Stefani'yi albümde konuk müzisyen olarak bulunduracak.

Diskografi
Albümler
1999: Let There Be Eve...Ruff Ryders' First Lady
2001: Scorpion
2002: Eve-Olution
2009: Here I Am

Görev Aldığı Yapımlar

Eve Fotoğrafları

Eve FotoğraflarıEve FotoğraflarıEve FotoğraflarıEve FotoğraflarıEve Fotoğrafları