Evet

Kadın evlidir. İrlanda kökenlidir, bilim kadınıdır ve Londra’da yaşamaktadır. Kocası sıkıcı ve mesafeli bir insandır. Parasal açıdan sorunsuz ama tekdüze bir yaşamları vardır. Hem kocası onu aldatmaktadır. Erkek, Londra’da şık bir restoranda aşçıbaşı olarak çalışan Lübnanlı bir göçmendir. Göç etmeden önce, ülkesinde başarılı bir cerrahtır. Yeni mekanına alışamamıştır. Yabancılık çeker. Zaten herkes de ona yabancı olduğunu hissettirir. Yolları bir davette kesişir. İkisinin de sorunlarla dolu geçmişleri vardır. Bu sorunlar ilişkinin bugününü de etkiler. Londra, Beyrut, Küba… Aleksei Rodionov’un görüntüleri, Philip Glass ve Sally Potter’ın müziği, Joan Allen’ın eşsiz performansıyla unutamayacağınız bir aşk hikayesi.

Evet Fragmanı

Evet Bilgiler

Yönetmen : Sally Potter
Senaryo : Sally Potter
Oyuncular : Joan Allen
Sam Neill
Shirley Henderson
Sheila Hancock
Samantha Bond
Stephanie Leonidas...
Türü : Romantik, Drama
Orijinal Adı : Yes
Yapımcı Firma : Adventure Pictures
Yapım Yılı : 2004
Yapım Ülkesi : İngiltere, ABD
Vizyon Tarihi : 05.08.2005
Dağıtıcı Firma : ANS Yapım

Evet Filminin Oyuncuları

Evet Filmi Yorumları
1 Filmatör19.11.2020 03:38
Film nerde film? Hep fragman, hep fragman!
0 Aslı GÖLEN12.11.2006 11:08
ETKİLEYİCİ BULDUM. senaryo, çekim çok iyi ama altyazı konusuna daha dikkat edilmeliydi.
0 duru eylul21.09.2005 07:59
allahım.ya sallye bişans verelim dıye gıttık.35likle başlayıp elkamerasıyla bitmişbiiş.okadarkotu.çıkınca aşktan kusaısınızgelıyo.kadın tektip bıoyuncu ama başarılı.buna rağmen bıle gıtmeyın.
10 Seçkin Aybar06.09.2005 03:13
ÇOK güzel
8 gülem bektaş29.08.2005 05:06
İzlediğim ve etkilendiğim güzel filmlerden bir %%2%evet%%2%. Oyuncu performansından tutun da görüntü ve kamera çekimlerinin profesyonelce olduğunu söyleyebilirim. Metin yazarı konuyu oldukça iyi bir dille anlatmış. Ama türkçe altyazı çevirisi kötü. Filmde dikkati çeken bir nokta daha çok konuşmalarla geçiyor olması. Seneryo bildik bir seneryo ama gerçekten etkileyici bir film. Aşk- ihanet- umut- yaşam- ölüm ve hayatın anlamı açısından mutlaka görülmeli. İzleyenler pişman olmayacaktır.