Eyvah, Yaş 35!

Marie, Juliette ve Florence isimli, çocukluktan beri arkadaş olan üç çalışan, modern kadın çevresinde gelişen “Eyvah, Yaş 35!”, günümüz büyük şehirlerindeki kadın-erkek ilişkileri üzerine bir romantik komedi... Hayatında tek tablo satmamış bir ressamla 8 yıldır evli olan başarılı doktor Marie, evi tek başına çekip çevirmektedir. Kocasının tembelliğe varan davranışlarından bıkmıştır. İyi gitmeyen evliliği ile bir reklam ajansındaki pasif görevi arasında sıkışıp kalan Florence, evinde de işinde de ikinci planda kalmaktan bıkmıştır. Başarılı bir yönetici olan kocası Julien’in ne evine ne de eşine zaman ayırmaya vakti yoktur. Üçlünün hala bekar olan tek üyesi olan Juliette ise, bir yandan hizmet verdiği müşterilerinden parasını toplamaya çalışırken bir yandan da beyaz atlı prensi bulmaya çabalayan, açık sözlü genç bir avukattır. Çağdaş megapol yaşamının güçlüklerine eğilen, konusu ve işlenme tarzıyla Amerikan televizyon dizisi “Sex and the City”ye benzetilen “Eyvah Yaş 35!”, üç ana karakterin sorunları çerçevesinde hepimizin aşina olduğu ayrıntılarla kadın-erkek ilişkilerine eğlenceli bir bakış getiriyor.

Eyvah, Yaş 35! Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Cécile Telerman
Senaryo : Cécile TelermanJérôme Soubeyrand
Oyuncular : Thierry Neuvic
Judith Godrèche
Mathias Mlekuz
Riton Liebman
Marc Citti
Mathilde Seigner...
Türü : Romantik, Komedi, , , ,
Orijinal Adı : Tout Pour Plaire
Yapımcı Firma : La Mouche du Coche Films
Yapım Yılı : 2005
Yapım Ülkesi : Fransa
Vizyon Tarihi : 15.07.2005
Dağıtıcı Firma : Fida Film, Arzu Film
Yorumlar (4 yorum)
8 azize02.10.2005 08:07
kadınlarla ilgili bi fransız filmi olması bile zaten süper.kesinlikle çok eğlenceli.ilişkilere bakış açısı da çok iyi.kız kıza gidilmesi tavsiye olunur.
7 mehmet16.09.2005 08:08
yaşı 30zu aşmış kızlara şiddetle tavsiye edilir
5 özlem zeyrek01.09.2005 05:22
35 yaş sanki kabus gibi gösterilsede filmi izleyince hiç abartıldığı gibi olmadığını göreceksiniz.35 yaşa şurada ne kaldıki korkutmayın bizi
9 faruk baş25.07.2005 11:43
bu tür filimlere bayılırım.