90'ların En Romantik Filmleri

Yasak İlişki
Yasak İlişki Filmi
Tür : Drama, Romantik
1960'larda bir gün fotoğrafçı Robert Kincaid Madison County'e bazı köprü resimleri çekmek için geliyor. Ama orada tanıştığı Francesca Johnson adlı bir ev kadınına da aşık oluyor. 4 gün boyunca müthiş bir aşk yaşayan Robert ve Francesca bu dört günün sonunda bir seçim yapmak zorunda kalıyorlar. Francesca evlidir ve çocukları vardır. Robert, ondan kendisiyle beraber gelmesini istiyor ama Francesca, Robert'ı hayatında kimseyi sevmediği kadar sevse de öbür tarafta da bir ailesi vardır.
Jerry Maguire
Jerry Maguire Filmi
Tür : Drama, Romantik
Vizyon Tarihi : 4.4.1997
Spor menejeri Jerry Maguire (Tom Cruise) şirket politikasıyla ilgili düşüncelerini yazıp çalışanlara dağıtmak isteyince işten kovuluyor. Şok geçiren Jerry, şirketten ayrılırken, dostlarından kendisiyle birlikte gelmelerini istiyor. Ancak şirkette sekreter olarak çalışan Dorothy'den (Renée Zellweger) başka kimse bu teklife yanaşmıyor. Jerry, bütün müşterilerini kaybediyor; geriye Rod Tidwell (Cuba Gooding Jr.)Isimli bir amerikan futbolcusundan başka kimse kalmayınca, Jerry, Dorothy ve Rod, spor dünyasının zor şartlarında kendi yollarını bulmaya çalışıyorlar.
Aşık Shakespeare
Aşık Shakespeare Filmi
Tür : Drama, Romantik
Vizyon Tarihi : 5.3.1999
16. yüzyıl İngiltere'sinde geçen bu romantik komedi filminde genç Shakespeare'in aşk hayatı anlatılıyor. Aslında Shakespeare'in (Joseph Fiennes) son günlerde aşk hayatı hiç de iyi gitmiyordur. Yeni oyunu 'Romeo and Ethel the Pirate's Daughter' konusunda ise daha bir satır bile düşünebilmiş ve yazabilmiş değil. Shakespeare'in hayranlarından zengin ve güzel Viola de Lesseps (Gwyneth Paltrow) duygusuz bir adam görünümündeki Lord Wessex ile evlenmek üzere. Ama hayalinde oyuncu olmak da yatıyor bir yandan. Shakespeare ile tanışınca ikisi yasak bir aşkın heyecanına kapılıyorlar. Bu filmdeki oyunuyla Gwyneth Paltrow Altın Küre ödülü kazanmıştı.
Tam sürüme geçmek için tıklayın.
[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir]