En İyi Luc Besson Filmleri

Leon: Sevginin Gücü
Leon: Sevginin Gücü Filmi
Tür : Aksiyon, Drama
Vizyon Tarihi : 28.04.1995
Jean Reno ve Natalie Portman, sogukkanli bir katil ile küçük bir kiz arasindaki sira disi bagi anlatan bu kült filmde bir araya geliyor. Léon isinde tam bir profesyoneldir: Sessizce yaklasir, acimasizca öldürür, ustaca izini kaybettirir. Ayni apartmanda yasayan on iki yasindaki Mathilda, tüm ailesi öldürülünce Léon’a siginir ve intikam için kendisine yardimci olmasini ister.
5. Güç
5. Güç Filmi
Tür : 0, 0
Vizyon Tarihi : 10.07.1997
23. yüzyılda New York... Dünya yok olmanın eşiğindedir. Her 5000 yılda bir geri dönerek yaşamı yok etmeye çalışan şeytani güç, bir gezegen biçiminde hızla dünyaya yaklaşmaktadır. Tek kurtuluş yolu, beşinci güç olarak adlandırılan, kimsenin ne olduğunu bilmediği elementin dünyaya ulaşmasıdır. Bunu başaracak tek kişi ise eski bir asker olan taksi şoförü Korben Dallas'dır. Ancak onun ilgilenmesi gereken mükemmel güzellikte bir yaratık vardır. Görsel bir şölen olarak da adlandırabileceğimiz bu bilim kurgu macera filminde ünlü oyuncuların yanı sıra modellik yapan Milla Jojovich de yer alıyor. Yönetmenin son derece yetenekli bulduğu Jojovich'in ve diğer herkesin giydiği kostümler ünlü modacı Jean Paul Gaultier tarafından tasarlanmış. Luc Besson, sinemaseverlerin karşısına daha önce çektiği 'Nikita', 'Leon' ve 'Subway (Metro)' filmleriyle çıkmıştı.
Derinlik Sarhoşluğu
Derinlik Sarhoşluğu Filmi
Tür : Drama, Romantik
Vizyon Tarihi : 1.08.1989
Akdeniz kıyılarında birlikte büyüyen Enzo ve Jacques’ın ortak tek noktası dalış tutkusudur. Ancak bu tutku farklı boyutlardadır; Jacques denizle arasındaki özel bağdan dolayı dalarken Enzo heyecan arayışındadır. Serbest dalışta dünyanın en iyi isimleri olan Enzo ve Jacques, yıllar sonra dünya şampiyonluğu için birbirlerine rakip olurlar. Bu rekabetin en yakın tanığı ise Jacques’i seven Johanna’dır.
Nikita
Nikita Filmi
Tür : Suç, Drama
Vizyon Tarihi : 22.02.1991
Hollywood´un Fransa şubesi Luc Besson´ın kariyerindeki önemli filmlerinden birisi olan 'Nikita', macera türünün kalıpları içersinde Fransa´daki ``derin devleti'' deşifre etmeyi başaran etkileyici bir çalışma. Anne Parillaud´un oyunculuğu ise tek kelimeyle muhteşem. Tabii Anne Parillaud´un görkemli oyunculuğunu katkısını unutmayalım... Nikita sokaklarda yaşayan ve çetelerle dolaşan bir sokak kızıdır. Bir gün yanındaki birkaç çete üyesiyle beraber bir eczaneyi soyarlarken polis baskın yapar. Yanındaki tüm soyguncular ölür ama Nikita sağ yakalanır. Bu çatışmada bir polis öldürdüğü için ömür boyu hapse mahkum edilir. Ama devlet ona ikinci bir şans vermektedir; özel olarak eğitilmiş bir devlet suikastçısı olma karşılığında nispeten sunulan bir özgürlük...
Angel-A
Angel-A Filmi
Tür : Romantik, Komedi
Vizyon Tarihi : 28.07.2006
Şehrin yarısına onbinlerce dolar borcu olan Andre (Jamel Debbouze), yeteneksiz bir dolandırıcıdır. Teknik olarak kendisini bir Amerikalı olarak gören Andre Amerikan elçiliğinden hiç bir yardım alamaz. Daha sonra kendi güvenliği için polisin kendisini hapse atmasını istemekte de başarısız olur. Kaderi tesadüfi bir şekilde rastladığı uzun bacaklı Angela’nın (Rie Rasmussen, Femme Fatale ) sorunlarının üstesinden gelmesine yardım etmesiyle yeni bir yol almaya başlar. Gilbert Melki ve Serge Riaboukine filmin diğer yıldız oyuncuları arasında. Film Besson ve Pierre Ange Le Pogam’ın Paris merkezli Europa Corp, TF 1 filmleri ve Apipoulai, Canal +’nın katılımıyla ve Sofica Europe Corp’un desteğiyle çekildi ve Kuzey Amerikan dağıtım haklarını Sony Pictures Classics aldı.
[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir]