Güçlü Kadınları Anlatan 20 Film

Kraliçe Elizabeth
Kraliçe Elizabeth Filmi
Tür : Tarih, Drama
Vizyon Tarihi : 11.12.1998
Yıl 1554, İngiltere Yaşadığı yıllarda halkını sömürmekten başka bir yönetim amacı olmayan Kraliçe'nin ölümü sonrasında İngiltere'ye güneş yeniden doğuyor. Bu, Kraliçe Elizabeth (Cate Blanchett)'dir. Boşalan tahtın yeni kraliçesi daha 3 yaşındayken VIII. Henry'nin gayri meşru çocuğu ilan edilen kadındır. Halkı için yeni bir umut güneşi olan bu güzel ve güçlü kadın, çocukluk aşkı Lord Robert Dudley (Joseph Fiennes) için de el değmemiş tutkuları yaşatan güçtür. Oysa kraliçenin baş danışmanı Sir William Cecil'e (Richard Attenborough) göre Elizabeth artık bu toprakların kraliçesidir ve bu Kraliyet aşka ayıracak zamanı olmayan güçlü bir kadına aittir. Avrupa'nın en güçlü krallığını kuran genç kraliçe; komplolar, baskılar, suikastlar ve duygusal çelişkilerle dolu dünyasına meydan okumaya devam ediyor.
Ye Dua Et Sev
Ye Dua Et Sev Filmi
Tür : Drama, Romantik
Vizyon Tarihi : 8.10.2010
Liz Gilbert, dünyayı gezmeyi arzu eden bir kadındır. Boşanmasının ardından bir yol ayrımına gelen Gilbert, işinden bir yıllığına izin alarak, karakterine hiç uymayan bir şekilde, hayatını değiştirmek için her şeyi riske atacaktır. Harikulâde ve egzotik seyahatleri sırasında, İtalya’da yemek yeme zevkini, Hindistan’da duanın gücünü, Bali’de ise aşkın dengesini yaşar.
Amelia
Amelia Filmi
Tür : Biyografi, Drama
Vizyon Tarihi : 8.01.2010
Amelia Earhart’ın yayıncı George Putnam ile yaptığı fırtınalı ortaklık ve bu ortaklıktan doğan nihai evliliği, Earhart’ın havacılıkta elde ettiği erken başarıların, şöhrete ve servete kavuşmasının da arkasındaki güçtür. Birbirlerine karşılıklı ihtiras, hayranlık ve nihayet büyük bir aşkla bağlı olan çiftin aralarındaki bağı, Earhart’ın Gene Vidal ile yaşadığı kısa tutkulu ilişki bile sarsamaz.
Hayallerin Peşinde
Hayallerin Peşinde Filmi
Tür : Drama, Romantik
Vizyon Tarihi : 27.02.2009
Frank ile April, Revolutionary Road’daki evlerine taşındıklarında Frank sinirleri bozulan bir erkeğe dönüşürken, April de mutsuz bir ev kadını olup çıkar. Sonuç hayallerini kaybetmiş tipik bir Amerikan ailesidir. April cesur bir plân geliştirir: Lüks ve konforu bırakıp Paris’in bilinmeyen dünyasına gideceklerdir. Ancak birisi kaçmak isterken, diğeri sahip oldukları herşeyi korumaktan yanadır.
Marilyn ile Bir Hafta
Marilyn ile Bir Hafta Filmi
Tür : Drama, 0
Vizyon Tarihi : 10.02.2012
1956 yılının yazında, 23 yaşında genç bir delikanlı olan Colin Clark (Eddie Redmayne), Oxford'da okuduğu bölümü terk ederek, sinema sektörüne girer ve kendisini o sırada çekimlerine başlanan 'The Prince and the Showgirl adlı filmin setinde, en alt kademedeki asistanlardan biri olarak bulur. Sir Laurence Olivier (Kenneth Branagh),efsanevi yıldız Marilyn Monroe (Michelle Williams) ve o dönem yeni evlendiği kocası, İngiliz tiyatro oyun yazarı Aurthur Miller'ı (Dougray Scott) merkezine alan film, asistan Colin'in gözünden Monroe'nun İngiltere'de geçen bir haftasını anlatıyor. Miller İngiltere'den bir süre ayrılmak zorunda kaldığında genç asistana da, Hollywood'a dönmeden önce güzel aktristi İngiliz sosyetesi ile tanıştırmak, gezdirmek ve eğlendirmek görevi düşüyor.
Tatlı Bela
Tatlı Bela Filmi
Tür : Drama, 0
Vizyon Tarihi : 14.04.2000
Kahramanların gerçekte çok az destek gördüğü dünyamızda Erin Brockovich'in hikayesi, insan gücünü gösteren ve ısrarla başarı için çalışıldığında neler yapılabileceğinin bir örneği sayılır. Tatlı Bela filminin senaryosu, gerçek bir hikayeye dayanılarak oluşturuldu. İki defa boşanan üç çocuklu bir anne parasız, işsiz umutsuz anne Erin Brockovich oldukça güç durumdadır. Kendi hatası olmayan bir otomobil kazasına karıştıktan sonra avukatı onun için iyi bir sonuç almayı başaramayınca iyice zor duruma düşer. Gidecek bir yeri olmayan Erin, avukatı Ed Masry'ye, kendisini hukuk bürosunda işe alması için yalvarır. Erin, hukuk bürosunda miras davalarına ait dosyalardaki sağlık belgelerini incelerken bir şeyler dikkatini çeker ve araştırır. Sonunda küçük şehrin su kaynaklarına bir şeylerin bulaştığını ve bu kirliliğin ölümcül hastalıklara neden olduğunu anlar. Erin soruna çözüm için arayışa geçer. Ama yöre halkının konu ile ilgilenmediğini görür ve dikkatlerini çekmek olmadık yollar dener. Kapı komşusu George da ona yardım eder. Sonunda halkın konu ile ilgilenmesini sağlarlar.
Çerez Politikası - Kişisel Verilen Korunması - Ziyaretçi Aydınlatma Metni - Çerez Aydınlatma Metni - Veri Sahibi Başvuru Formu
[Hata Bildir]