Woody Harrelson'ın En Sevdiği 5 Film

Parmaklıklar Arkasında
Parmaklıklar Arkasında Filmi
Tür : Suç, Drama
Vizyon Tarihi : 1.11.1967
Paul Newman tutuklu olduğu hapishanenin kurallarına uymayan yalnız adam Cool Hand Luke rolünde en sevilen performanslarından birini sergiliyor. Zengin mizah ve canlı hikaye anlatma gücü ile Parmaklıklar Arkasında kaçırılmaması gereken bir film.
Harold ve Maude
Harold ve Maude Filmi
Tür : Romantik, Komedi
Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz bir türden çiftlere ait bildiğimiz ne varsa tümüne meydan okuyan bir birliktelik. Harold zenginliğinden sıkılmış ve tüm ilgisini ölüme vermiştir. Maude ise hayat hakkında pek çok şey bilen eski bir serseridir. Sevginin sınır tanımadığına dair eğlenceli ve etkileyici bir film…
Aşk Mevsimi
Aşk Mevsimi Filmi
Tür : Drama, Romantik
1967 yılında tam 7 dalda Oscar ödüllerine aday olan film, En İyi Yönetmen Ödülünü kazanmıştı. Film, döneminin asi ruhunu ve müziklerini tam olarak perdeye yansıtmıştır. Filmin müziklerini, efsane müzisyenler Paul Simon ve Dave Grusin bestelemiş; o yıllarda adeta bir marşa dönüşen filmin 'Mrs. Robinson' adlı parçasını da efsane grup Simon & Garfunkel seslendirmiştir. Filmde utangaç karakterli Ben Braddock, elinde yüksek dereceli lise diploması ve aklında geleceğine dair şüphelerle evinden ayrılıp üniversiteye başlar. Aklındaki karmaşaya, babasının ortağının seksi karısı bayan Robinson'un ısrarlı tacizleri de eklenince zavallı Ben, tamamen yolunu kaybeder. Ta ki rüyalarının kızı Elaine ile karşılaşıncaya dek... Ancak ufak birproblem vardır: Elaine, Bayan Robinson'un kızıdır! Ve iki sevgilinin sonsuza dek ayrılmaları için Bayan Robinson'un göze alamayacağı hiçbir şey yoktur.
Başkalarının Hayatı
Başkalarının Hayatı Filmi
Tür : Drama, Gerilim
Vizyon Tarihi : 9.3.2007
Politik gerilim ve hümanist drama “Başkalarının Hayatı”, Glasnost’un ve Berlin Duvarı’nın yıkılışından beş yıl önce 1984 Doğu Berlin’inde başlar ve izleyiciyi iki Almanya’nın birleştiği 1991 yılına kadar götürür. “Başkalarının Hayatı”nda Doğu Almanya’nın çok güçlü gizli polis örgütü Stasi için çalışan Yüzbaşı Gerd Wiesler’in yavaş yavaş oluşan düş kırıklığı anlatılır . Michael Haneke’nin ‘Funny Games’indeki başrolü Costa-Gavras’ın ‘Amen’indeki Dr. Mengele rolüyle tanınan Ulrich Mühe’nin oynadığı Yüzbaşı Gerd Wiesler’in görevi, ünlü oyun yazarı ve sanatçı çift Georg Dreyman (Sebastian Koch) ve Christa-Maria Sieland’ı (Martina Gedeck) gizlice gözetleyip ihbar etmektir.
Guguk Kuşu
Guguk Kuşu Filmi
Tür : Drama, 0
Randle P.McMurphy (Jack Nicholson) asi ve açık sözlü bir adam. Çeşitli suçlardan dolayı hapis yatan McMurphy, kurtuluşu bir akıl hastanesine kapak atmakta buluyor. Böylece hapishaneden yırtacak ve muhtemelen akıl hastanesinden de kaçarak özgürlüğüne kavuşacak… Ancak işler beklediği gibi gitmiyor. Akıl hastanesinin baskıcı hemşiresi Ratched (Louise Fletcher) hastalara psikolojik baskı uygulayarak onları daha da demoralize ediyor. Ratched, karşısında McMurphy gibi bir asiyi görünce, elindeki tüm imkanları kullanarak bu 'farklı' adamı susturmaya çalışıyor. Miloş Forman'ın en siyasi filmlerinden birisi olan 'Guguk Kuşu'nun her karesinden ferahlatıcı bir isyan duygusu yükseliyor…
Tam sürüme geçmek için tıklayın.
[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir]