Furkan Palalı

Furkan Palalı
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :27.10.1986
Doğum Yeri:Konya

Türk oyuncu ve manken. 

2011 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur. Fakat 2010'dan beri yer aldığı birçok ulusal ve uluslararası defilede ve yine 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda başlayan oyunculuk kariyeriyle, tiyatro oyuncusu olarak Best Model of Turkey seçilen ilk manken olmuştur.

Ortaokulu Konya Özel Diltaş Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Konya Dolapoğlu Anadolu Lisesi'nden mezun olan Palalı, üniversite öğrenimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ankara'da aldığı 6 aylık yaratıcı drama eğitimi, Tuncay Özinel'den aldığı tiyatro oyunculuğu eğitimi ve Ferdi Merter'den aldığı karakter oyunculuğu eğitimleri de olan Palalı, halen Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Konya'da okuduğu sıralarda o sıralar Türkiye Basketbol Birinci Ligi'nde mücadele eden Kombassan Konyaspor'un altyapısında basketbol kariyerine başlayan Palalı, aynı kulüpte 7 yıl top koşturduktan sonra 2000 yılında TOFAŞ kulübü Konya şubesine transfer oldu. Burada da 2 yıl süren başarılı mücadelesinden sonra üniversite kariyerine devam etmek amacıyla basketbola veda etti.

Furkan Palalı üniversite dönemi boyunca arkadaşlarının desteği ve Ankara'da bir model ajansında çalışan bir arkadaşının vasıtasıyla okul döneminde kayıt olduğu Ankara merkezli bir ajansta modellik kariyerine başlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra da İstanbul'dan gelen teklifleri değerlendirmiş ve Selin Boronkay Ajans ile 2010 yılında sözleşme imzalamıştır.

1,5 yıl bu ajansta çeşitli organizasyonlarda yer alan ve birçok defile ve katalog çekimi yapan Palalı aynı zamanda tek hedefi olan Best Model yarışması için çalıştı. Sonra, 2011 Best Model of Turkey manken yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Böylece aynı yıl içerisinde Best Model of the World'e katılmaya hak kazandı. Ardından katıldığı Best Model of the World yarışmasını da kazanan Palalı, artık uluslararası camiada da tanınan bir isim oldu. Son olarak 2015 yılında Cem Tatlıtuğ Management Ajansı ile sözleşme imzalamıştır.

2016 yılında vizyona giren 'Somuncu Baba-Aşkın Sırrı' isimli sinema filmiyle ilk kez bir uzun metraj çalışmada yer almış ve aynı zamanda başrol oynamıştır.

Filmografi

2019 Yuvaya Dönüş
2017 Direniş Karatay
2016 Somuncu Baba-Aşkın Sırrı

Televizyon

2018 Bir Mucize Olsun
2016 No: 309
2015 Son Çıkış
2014 Kızıl Elma
2013 Son Yaz
2013 Aşk Emek İster
2012 Hayat Devam Ediyor
2010 Küçük Sırlar
2010 Adını Feriha Koydum

Görev Aldığı Yapımlar

Furkan Palalı Fotoğrafları

Furkan Palalı Fotoğrafları Furkan Palalı Fotoğrafları Furkan Palalı Fotoğrafları Furkan Palalı Fotoğrafları Furkan Palalı Fotoğrafları