Gece Dünyayı Yuttuğunda

Şiddetli bir partiden sonraki gece bir apartman dairesinde uyanan Sam oldukça öfkelidir. Olanlar hakkında hiçbir fikri yoktur. Çevresinde, sokaklarda ondan başka kimse yoktur ve Paris sokakları yaşayan ölüler tarafından işgal edilmiştir. Peki sadece bir gecede bu durum nasıl gerçekleşmiştir. Korkunç bir gerçekle yüz yüze kalan Sam ne yapacağını şaşırır haldedir. Korku içerisinde kalan genç adam kaldığı binanın içerisine barikat kurarak kendisini yaşayan ölülerden korumaya çalışır. Fakat bu sandığı kadar kolay değildir. İstilanın yanı sıra sessizlik ve yalnızlık içerisinde ne kadar süre dayanabileceğini düşünen Sam gerçekten istiladan kurtulabilen tek kişi midir? Dominique Rocher’ın ilk uzun metraj çalışması olan filmin senaryosunu yönetmen ile birlikte Jérémie Guez ve Guillaume Lemans kaleme alıyor. Pit Agarmen’in romanından uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda Anders Danielsen Lie, Golshifteh Farahani, Denis Lavant, Sigrid Bouaziz gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Jordane Chouzenoux’un üstlendiği filmin müzikleri ise David Gubitsch’e ait.

Gece Dünyayı Yuttuğunda Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Dominique Rocher
Senaryo : Guillaume Lemans Dominique Rocher Pit Agarmen
Oyuncular : Anders Danielsen Lie Golshifteh Farahani Denis Lavant Sigrid Bouaziz David Kammenos Jean-Yves Cylly Nancy Murillo Lina-Rose Djedje Victor Van Der Woerd Léo Poulet Déborah Marique Tess Osscini Boudebesse Bejjani Fabien Houssaye Jean-Louis Priou Marie-Thérèse Priou Clémence Chatagnon Nina Van Der Pyl Mathieu Musualu José-Luis Pages Peter Agardi Marie Bourjala Maurice Chan Maya Eymeri Steven Chotard Jonathan Henry Véronique Boutroux Yves Heck Ingrid Liavaag
Türü : Fantastik, Korku
Orijinal Adı : La Nuit a dévoré le monde
Yapımcı Firma : Haut et Court
Yapım Yılı : 2018
Yapım Ülkesi : Fransa
Vizyon Tarihi : 28.09.2018
Dağıtıcı Firma : Başka Sinema
Yorumlar (6 yorum)
0 Murye25.11.2018 12:47
Kötü
1 Michael MYERS10.10.2018 02:08
Son 1 yıl içinde seyrettiğim en kötü filmşerden biriydi, kötü yapılan yorumlara nasıl katılmam. Hakikaten çok kötü bir film olmuş. Yazık zamanıma acıyorum gerçekten !!!
2 Korku.com10.10.2018 02:07
Hiç beğenmedim çok vasat ve sıkıcı bir film. Zamanınıza yazık, paranızdan bahsetmiyorum bile !!!
1 Fblive10.10.2018 02:06
Sakın gitmeyin çok sıkılırsınız !!!
2 Erdem10.10.2018 02:06
Bildiğimiz zombi filmlerinin aksine çok sıkıcı ve kötü bir film olmuş. Nerdeyse tek bir oyuncu ile çevrilen vasat ötesi kötü bir filmdi. Bu arada başrol oyuncusu bize zombi korkusunun tedirginliğini yaşatmak yerine bazı yerler saçma sapan bir müzik yapma telaşına düşüyor. Gerçekten bitse de gitsek tadında bir yapım olmuş. Tek kelime berbat !!!
1 Yusuf10.10.2018 02:03
Çok ama çok kötü bir film olmuş.