Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter'ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu'ndaki üçüncü yılı, daha öncekinden daha eğlenceli, fantastik ve bir o kadar da tehlikeli olacak. Genç büyücü adayı, şimdiye kadarki en büyük mücadelesine hazırlanmak zorunda. Zira karşılaşması gereken kişi, en büyük düşmanı kara büyücü Lord Voldemort'un işbirlikçisi olduğu söylenen, Azkaban hapishanesinden firar etmiş çılgın büyücü Sirius Black. Black'in, Potter ailesine ihanet edip ölümlerine sebep olan kişi olduğu doğru mu? Black'in ilan etmiş olduğu gibi en büyük amacı yarım bıraktığı işi bitirmek için Harry'yi öldürmek mi? Azkaban'da azılı canilere göz kulak olmak ve gerektiğinde onları ruhsuz birer posaya dönüştürerek cezalandırmakla görevli Ruh Emiciler neden bu kadar tedirginlik verici? Yeni Karanlık Sanatlara Karşı Korunma hocası Lupin, kendinden öncekiler gibi bir sır mı saklıyor?

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Alfonso Cuarón
Senaryo : J.K. Rowling Steve Kloves
Oyuncular : David Thewlis Tom Felton Michael Gambon Richard Griffiths Gary Oldman Daniel Radcliffe Rupert Grint Emma Watson Robbie Coltrane Maggie Smith Alan Rickman Fiona Shaw Harry Melling Geraldine Somerville Emma Thompson Pam Ferris Adrian Rawlins Lee Ingleby
Türü : Macera, Fantastik, , , ,
Orijinal Adı : Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Yapımcı Firma : Warner Bros. Pictures
Yapım Yılı : 2004
Yapım Ülkesi : ABD, İngiltere
Vizyon Tarihi : 04.06.2004
Dağıtıcı Firma :
Yorumlar (3 yorum)
5 Orhan Demir12.04.2011 12:37
Serinin kuşkusuz en izlenilebilir filmiydi. Gary Oldman Sirius Black rolü ile renk katmış. Ama filmin finalinde ortaya çıkması ilginç. Böyle bir oyuncu tüm film boyunca oynatmaları gerekirdi. Gary Oldman'ı Hannibal filminde izlemiştim marjinal rollerin hakkını fazlası ile veriyor. Harry rolünde ki Danny bu filmde spastik hareketleri ile beni şaşırttı. Dumbledore rolünü yeni devralan aktör ölen Richard Harris'i aratmadı tıpatıp benziyor. Görsel efektler çok iyiydi. Müzikte keza müthişti.
10 fageb07.04.2011 01:05
bencede serinin en güzel filmi :)
10 esra ceyhan26.08.2009 06:00
serinin en güzel filmiydi bence..