Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu

Modern zamanların “Mean Streets”i olan HAYATINDAKİ AZİZLERİ KEŞFETME KILAVUZU, New York’ta Astoria Queens’in sıcak, ter kokulu ve şiddet dolu caddelerinde yaşanan gerçek bir hayat hikayesi. Bu hikayede yaşananlar, sadece Dito Montiel’in hayatını değiştirmekle kalmayıp çevresindeki herkesin yaşamını etkiler. Hasta babasının, despot ruhlu arkadaşının ve tek koruyucusu Antonio’nun, adeta meydan savaşı yaşanan çevresinin ve gençliğin şehvet dolu baştan çıkarıcı arzularının arasında sıkışıp kalan Dito Montiel, oralardan çekip gitme ve bildiği, tanıdığı her şeyden uzaklaşma arzusunu zorlukla bastırabilmektedir. Günahlarının bedelini, ancak 15 yıl sonra Queens’e dönüp bir zamanlar yaşamını etkilemiş “azizler” ile yüzleştiğinde ödeyebilecek.

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu Fragmanı

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu Bilgiler

Yönetmen : Dito Montiel
Senaryo : Dito Montiel
Oyuncular : Rosario Dawson
Chazz Palminteri
Scott Michael Campbell
Dianne Wiest
Eric Roberts
Shia LaBeouf...
Türü : Drama, Psikolojik
Orijinal Adı : A Guide to Recognizing Your Saints
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 2006
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 19.01.2007
Dağıtıcı Firma : 0

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu Filminin Oyuncuları

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu Filmi Yorumları
9 bilgeSu metal15.03.2008 02:13
yaa harika bi film..başta ne bu yaa nekadar saçma dedirtiyoo ama..bittiğinde kalkıp alkışlamak istiyosunuz..mükemmel bi hikayee..bir vefasızlık hikayesi bukdr mükemmel anlatılablirdi ancak..diyecek söz bulamıyorum..!!..filmde ağlıycağınz sahnelerde var,iğreniceğiniz yerlerde..tam bir sanat filmi..
10 kakao10.03.2007 11:04
Filmi izlemeden onceki 2 gun uyumamistim.Bu yuzden kizarkadasimin zoruyla gittigim sinemada gecicek 1.5 saatin guzel bir dinlenme seansina donusucegini umuyordum ama tek bir an bile gozlerimi kirpmadan filmi izledim,tavsiye ederim
10 umay suat06.03.2007 10:49
Bir yaşam böyle anlatılır dedirten bir film.Kahraman Dito'nun çevresindeki inasanlar ve Dito'nun bir yandan yaşadığı bunalım çok etkileyiciydi.Vefa duygusunun ne olması gerektiğini filmde çok iyi anlatmış,bilmeyenlerin izlemesini tavsiye ediyorum.
10 ismail Orhan Sönmez 26.02.2007 12:54
Son dönemlerde izlediğim en güçlü oyunculukları içeren bir film. Konu çok derinlikli ele alınmış . Diğer Holywood filmlerinin aksine yaşamın modern kollektif sürecin çarkları arasında can çekişip bireyselliğini yitirişi ve bu süreçte yaşama tutunmaya çalışan insanların dramı iyi ele alınmış . Jerome david salingerin anlatılarının görsel versiyonu ile yüzleştiğimi düşündüm