İki Gözüm Ahmet

İki Gözüm, Malatya’da tahtaya gerdiği tellerle kümesteki tavuklara konser vererek müzik hayatına başlayan Ahmet’in, zamanla ününe ün katarak halkın sanatçısı olma serüvenini konu ediyor. İstanbul’a göçmeleriyle siyasi bilinci de oluşan Ahmet, yaşadığı bir sevda yarasıyla kendini tamamen müziğe ve halkına verir. Merhum sanatçı Ahmet Kaya'nın hayatını beyaz perdeye taşıyan filmin yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop üstlenirken, Kaya'yı Özgür Tüzer canlandırıyor.

İki Gözüm Ahmet Fragmanı

İki Gözüm Ahmet Bilgiler

Yönetmen : Gani Rüzgar ŞavataHakan Gürtop
Senaryo : Gönül Aktürk
Oyuncular : Özgür Tüzer
Aleyna Solaker
Serdar Orçin
Ruhi Sarı
Metin Yıldız
Yelda Reynaud...
Türü : Biyografi, Belgesel, Drama
Orijinal Adı : İki Gözüm Ahmet
Yapımcı Firma : 7. Sanat
Yapım Yılı : 2019
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 27.08.2021
Dağıtıcı Firma : CJ ENM

İki Gözüm Ahmet Filminin Oyuncuları

İki Gözüm Ahmet Filmi Yorumları
10 DrHALO13.11.2020 12:53
Tek kelimeyle mükemmel
3 Aslan Abi25.10.2020 12:14
Maalesef bir önceki yazan arkadaşla aynı dusuncedeyim. Filmi yapanlar, daha doğrusu senaryo yazarları gerekli araştırmaları yapmışlardı. Ahmet Kayanın hayatı bu kadar basit olmaması gerekirdi. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Ama büyük hayal kırıklığına uğradım, bu filmi kesinlikle tavsiye etmiyorum.
1 Osman Turgay10.10.2020 09:36
Ahmet Kayayi seviyorsaniz aman Bu filmi seyretmeyin. Yapimcilar resmen Ahmet Kayanin anisina tecavuz etmisler. Senaryo køtu oyuncular køtu yønetmen berbat, Ahmet abi bunu hic hak edmedi. Keske “Muslum” i yapanlar bir de Ahmet Abi nin gercek hayatini anlatsaydi, isi bøyle amatørlere birakmasaydi