İkimizin Hikayesi

15 yıllık evlilikten sonra çift kendisini evrensel bir paradoksun içinde bulur: Başlangıçta müşiş bir aşkla birbirini seven çift neden şimdi gitgide birbirinden uzaklaşmaktadır? Ilişkileri artık iyice içeriğini kaybeden Jordan çifti, çocukları 12 yaşındaki Josh ve 10 yaşındaki Erin yaz kampındayken ayrılmaya karar verirler. Ben ve Katie çiftinin bir arada kalabilmesinin tek yolu birbiri ile olabildiği kadar az iletişim içerisinde olmaktır. Ben ve Katie birbirinden ayrı geçirdikleri zaman boyunca geçmişte çok şeyi paylaştıklarını fark ederler. Yaşadıkları ortak mutluluklar onları bir araya getiren nedendir. Katie, evliliğe kimliğini veren kişidir. Aynı zamanda her şeyin yerli yerinde olmasını isteyen son derece titiz biridir ve bulmaca dizayn ederek yaşamını kazanmaktadır. Çok güçlü paylaşma güdüsü sonucunda Ben ile evlenir. Bir yazar olan Ben ise mutlu sonlara inanan romantik, dünyayı olduğu gibi görmek yerine olması gibi görme eğiliminde olan biridir. Bu özelliği onun olayları kontrol etme gücünü iyice zayıflatmaktadır.Yaşamının acımasız döngüsü, son derece olumlu duygular üzerine bina edilmiş bu ilişkiyi zamanla yıpratır.

İkimizin Hikayesi Fragmanı

İkimizin Hikayesi Bilgiler

Yönetmen : Rob Reiner
Senaryo : Alan ZweibelJessie Nelson
Oyuncular : Michelle Pfeiffer
Bruce Willis
Rita Wilson
Julie Hagerty
Tim Matheson
Colleen Rennison...
Türü : Komedi, Romantik
Orijinal Adı : The Story of Us
Yapımcı Firma : Castle Rock Entertainment
Yapım Yılı : 1999
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 30.06.2000
Dağıtıcı Firma :

İkimizin Hikayesi Filminin Oyuncuları

İkimizin Hikayesi Filmi Yorumları
0 fh03.11.2015 10:31
guy
0 erhan baytar08.10.2007 12:24
Duygusal komedi sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.Evliliğe gerçekçi bir bakış açısı.İzleyin,boşa harcanmamış 1,5 saat geçirmiş olacaksınız.
8 selçuk genç29.11.2002 04:16
İkimizin Hikayesi hoş bir romantik komedi. Michelle Pfeiffer ve Bruce Willis güldürmeyi başarıyorlar gerçekten.Güzel bir 1,5 saat geçirmek isteyenler seyretmeli.
0 SİBEL AYGÜN29.08.2000 09:34
Baştan sona kadar tartışma ile geçen bir filim ama yine barışmasını bilen insanlar bence her evli insanın izlemesi gerek.
10 ÖZLEM31.07.2000 05:45
HER AİLEDEKİ EŞLER ARASINDA YAŞANAN OLAYLARIN KALEME ALINIŞI ÇOK MUHTEŞEM OLAĞANÜSTÜ BİR FİLM DUYGUSAL FİLMLERDEN HOŞLANANLAR İÇİN KAÇIRILMAYACAK FIRSAT
6 volkan30.07.2000 12:15
benim tarzım değil çok ağır bir film can sıkıcı ve insanda merak uyandırmıyor. filmin sonunu başından tahmin edebilirsiniz.gidip gitmemek size kalmış
1 Yavuz Demir25.07.2000 11:08
Film tam anlamıyla bir sapık ürünü. Asla bir aile filmi değil hatta tek başına bile insanın utanmadan seyredebilmesi için haya duygusu olmaması gerekiyor. Bu filme bu kadar yüksek puan verenleri ve yıldız veren site yapımcılarını kınıyorum. İğrençlik ve rezalet dolu bir film. Ayrıca filmde konu olan evlilik ve aile hayatı asla geleneksel türk-islam aile yapısında ve yaşamında olmayan bir hayat. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.