İlhan Erşahin

İlhan Erşahin
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :3.09.1965
Doğum Yeri:Stockholm

İsveç doğumlu Türk müzisyen.

20'li yaşlarında müzik kariyerine başlamış ve ünlü müzik okulu Berklee'den aldığı bir burs ile Amerika'ya gitmiştir. 'İsveç çok fazla hayal gücüne imkân vermiyordu. New York farklı, eğer müzik söz konusuysa New York'la hiçbir şehri karşılaştıramazsınız' diyen sanatçı, ayrıca bu şehirdeki rekabetin gücünü de vurgulamıştır. 

Berklee Müzik Okulu'ndaki eğitiminden sonra İtalyan usta Joe Lavano ile çalışmalarına başlayan sanatçı, ardından Wallace Rooney, Jeff Williams, Cameron Brown, Victor Lewis, Eddie Henderson ve Valery Ponomarev gibi ünlü isimlerle sahneyi paylaşarak kariyerine devam etmektedir.

Albümleri

İlhan Erşahin'in 1995'te çıkan 'She Said' isimli albümünde İlhan Erşahin'in dokuzu kendisinin, biri de Aşık Veysel'in 'Uzun İnce Bir Yoldayım' olmak üzere on kompozisyonu bulunmaktadır. 

'She Said' albümünden sonra, bugüne değin, 'Our Song', 'Home' ve 'Wax Poetic' ve 'Virgo' olmak üzere dört albüm daha gerçekleştirdi. Yurt dışı konserlerin yanı sıra, daha önceki yıllarda İlhan Erşahin Trio ve 'Wax Poetic' olarak Türkiye'nin çeşitli kentlerinde konserler veren sanatçı, son olarak Ekim 2001'de 11. Akbank Caz Festivali kapsamında, İstanbul'da Eric Truffaz ile sahne aldı.

Görev Aldığı Yapımlar

  • Nublu, Nublu , 2017, Oyuncu

İlhan Erşahin Fotoğrafları

İlhan Erşahin Fotoğraflarıİlhan Erşahin Fotoğraflarıİlhan Erşahin Fotoğraflarıİlhan Erşahin Fotoğraflarıİlhan Erşahin Fotoğrafları