İsmail Baki Tuncer

İsmail Baki Tuncer
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :1.06.1977
Doğum Yeri:İstanbul

Türk oyuncu.

Aslen Ordu Mesudiyelidir. Orta halli ve 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olan Tuncer, oyunculuğa olan yeteneğini küçük yaşlarda keşfetti. İlk olarak rahmetli Kemal Sunal’ın Şaban tiplemesiyle, sanatında her geçen gün dönemin meşhurlarını taklit etmeye başladı. İlkokulu Hürriyet İlkokulu’nda, ortaokulun ilk yılını Kuştepe Lisesi’nde okuduktan sonra Ümraniye’ye taşındı orta ve lise eğitimini Nevzat Ayaz Lisesi'nde tamamladı.

Askerliğini 1999 yılında bitiren oyuncu, 2001 yılında yapımcılığını Hıncal Uluç’un üstlendiği, sunuculuklarını Ali Kocatepe ve Nehir Erdoğan’ın yaptığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tele Pazar programında canlı yayın skeçleriyle yer aldı.

Tuncer, 2003 yılının ilk ayında Radyo Klas’da radyo programcılığına başladı. Ardından televizyon reklamlarında, dizilerde yer aldı. Bir spor kanalında “Komiglig” adlı spor komedi programı ve ayrıca “Magazin Rüzgârı” adlı programda parodilerde boy gösteren, “Kısmet Değilmiş” ve “Erkek Tarafı” dizilerinde rol alan, Meşhurlar Perdesi’nde ünlü tiplemeleri sesiyle canlandıran ve radyolarda sesiyle hayat verdiği karakterlerin olduğu reklam işleri dönen Tuncer; daha sonra Süper FM’e transfer oldu.

Tuncer, TV8’de yayınlanan “Joker” adlı şaka programında ve yine TV8’de “Co-Medya” isimli programda görev almıştır. Kanaltürk ekranlarında “Medyatip” isimli mizah programında görev alan İsmail Baki 5 Ekim 2009’da Pal FM bünyesinde program yapmaya başlamış ve 26 Ağustos 2011’den itibaren radyoculuğa ara vermiştir.

2011 sonlarında TRT-1 ekranlarında “Tonga” isimli gizli kamera bilgi yarışması sunuculuğu üstlenen Tuncer, TNT ekranlarında “İsmail” adlı programıyla izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. Daha sonra “İsmail Baki Tv” isimli komedi programı ile FOX ekranlarında boy gösterdi.

Tuncer, evli ve iki çocuk babasıdır.

Filmografi

2020 Sabit Kanca: Son Soru
2019 Kral Midas'ın Hazinesi
2017 Arif V 216 (Seslendirme)
2014 Sabit Kanca 2
2012 Sabit Kanca

Televizyon

2014 Survivor Türkiye
2012 İsmail Baki Tv
2011 Tonga
2005 Kısmet Değilmiş
2005 Erkek Tarafı

Görev Aldığı Yapımlar

İsmail Baki Tuncer Fotoğrafları

İsmail Baki Tuncer Fotoğraflarıİsmail Baki Tuncer Fotoğraflarıİsmail Baki Tuncer Fotoğraflarıİsmail Baki Tuncer Fotoğraflarıİsmail Baki Tuncer Fotoğrafları