İtiraf

Zengin ve başarılı bir mühendis olan Harun, karısı Nilgün’ün kendisini aldattığını öğrenir. Ancak inanmak istemediğinden, ya da hâlâ aşık olduğu güzel karısını kaybetmemek için önce bu durumla yüzleşmeyip, bildiklerini karısına söylemez. Ama zaman ağır ve acılı geçmektir ve belirsizlik dayanılır gibi değildir. Sonunda yüzleşmeye, karısına her şeyi itiraf ettirmeye karar verdiğinde uzun bir gece “sorgusu” başlar. Yedi yıldır evli olan karı koca, insan olmanın karanlığında ilerledikçe, kimin kim olduğu tanınmaz hale gelir. Yalvarmalar şiddete, gözyaşları çığlıklara karışır. Ve sabah olduğunda her şey bitmiş ve Harun uzun süredir peşinde olduğu gerçekle karşı karşıyadır artık. Ancak bu karısının ihanetinin değil, yıllar önce en yakın arkadaşına yaptığı ihanetin gerçeğidir.

İtiraf Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Zeki Demirkubuz
Senaryo : Zeki Demirkubuz
Oyuncular : Taner Birsel İskender Altın Miraç Eronat Gülgün Kutlu
Türü : Drama
Orijinal Adı : İtiraf
Yapımcı Firma : Mavi Filmcilik
Yapım Yılı : 2001
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 03.05.2002
Dağıtıcı Firma : 0
Yorumlar (4 yorum)
8 gince7728.05.2007 12:42
Evdeki ilk büyük kavga sahnesi resmen carptı beni,birbirlerine hakaret ederken dökülen itiraflar..İnsan kişiliğini bu kadar mı güzel ortaya koyar insan..Oyunculuklara diyecek laf yok zaten.Zeki demirkubuz dan yeni filmler bekliyoruz.
9 LYNCH21.12.2005 10:19
DEMİRKUBUZU tanımak için iyi bir fırsat.
9 dr sabriye demirci19.11.2004 03:15
Hakkında hiçbir yazı okumadan, tesadüfen seyrettim bu filmi.Gerçekten senaryo ve oyunculuk çok etkileyici idi.Arkadaşlarıma filmden bahsettim.Onlarda pek fazla duymamışlardı.Son izlediğim Türk filmi olan Gora safsatasının nasıl hasılatlar yaptığını görünce yeterince tanıtılamadığından İtiraf filminin hak ettiği noktaya ulaşamadığını düşünüyorum.Tebrikler
10 aydın bal24.07.2002 07:56
Ben bu filmi izleyemedim. İzlemeyi veya cd sini satın almayı çok istiyorum. Fakat bir türlü bulamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.