Jane Levy

Jane Levy
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :29.12.1989
Doğum Yeri:Kaliforniya

ABD'li aktris.

Tam adı Jane Colburn Levy'dir. ABC komedi dizisi Suburgatory'deki Tessa Altman rolüyle tanınır. Televizyonda ilk defa Showtime dizisi Shameless'da rol aldı.

Gençliği ve Eğitimi

Levy Los Angeles'da bir sanatçı olan Mary Levy ve bir müzisyen olan Lester Nevy'nin kızı olarak dünyaya geldi. San Anselmo, Los Angeles'daki Drake Lisesi'ne gitti. Okuldayken hip hop dans takımındaydı, futbol takımının kaptanıydı ve halk tiyatrosunda Annie ve Oz Büyücüsü'nde oynadı.

Levy okuldaki halini floater olarak yani herkesle iyi geçinen biri olarak anlatıyor. Lisedeyken 5 aylığına İngiltere'ye gitti. New York'daki Stella Adler Stüdyo ve Oyunculuk Okulu'na transfer olmadan önce 1 dönem Goucher College'de okudu.

Kariyeri

New York'ta iki sene kaldıktan sonra Los Angeles'a döndü. Batı sahiline döndükten sonra birkaç hafta içerisinde Mandy Milkovich rolüyle Shameless'da 5 bölümlüğüne seçildi.

Mart 2011'de Jeremy Sisto ve Cheryl Hines ile beraber oynayacağı Suburgatory'de kariyerinin ilk başrolünü aldı. Dizi başladığından beri kızıl saçı nedeniyle Emma Stone ile karşılaştırılıyor.

TV Guide'da ve Thelnsider.com'da 2011'in çıkış yapan yıldızları arasında gösterildi ve AOL tarafından yapılmış 'En Komik 11 Kadın Listesi'ne girdi. Forbes'in geleceğin en parlak yıldızları listesi gibi görülen 'Dünyayı Yeniden İcad Eden 30 Yaş Altı 30 Kişi' listesine girdi. Suburgatory'nin yeni TV sezonunun en büyük hitlerinden biri olarak sayılması ve iki yeni filmde oynayacak olmasıyla Forbes onu 'one-to-watch' (izlenecek kişi) olarak tanımlıyor.

Levy 2012'de Fun Size ve Nobody Walks'da rol aldı. Fun Size'da Victoria Justice ve komedyen Chelsea Handler'ın yanında yardımcı oyuncu olarak oynadı. Fun Size çekilirken, çekimi olmadığı haftada gelen başrol oyuncularından Johnny Knoxville ile tanışma fırsatını kaçırdığı için hayal kırıklığına uğradı.

Levy 2013'te Evil Dead'de uyuşturucu bağımlısı Mia rolünde oynadı. 2016'da Evil Dead'ın yönetmeniyle beraber ikinci kez Don't Breathe adlı gerilim-korku filminde yer aldı.

Levy, Buz Devri'nin yönetmeni Chris Wedge tarafından çekilen Paramount Animations'ın ilk canlı aksiyon/CGI filmi Monster Trucks'ta başrol oynayacak.

Kişisel Hayatı

3 Mart 2011'de aktör Jaime Freitas ile evlendi. Mahkeme belgelerine göre çift 31 Ekim 2011'de ayrıldı. Nisan 2013'te aşırı geçimsizlik nedeniyle Levy boşanma davası açtı.

Filmografi

2012 Nobody Walks
2012 Fun Size
2013 Evil Dead
2014 About Alex
2014 Bang Bang Baby
2015 Frank and Cindy
2016 Don't Breathe
2017 Monster Trucks

Televizyon

2011 Shameless
2014 Suburgatory
2014 Kroll Show
2017 Twin Peaks

Görev Aldığı Yapımlar

Jane Levy Fotoğrafları

Jane Levy Fotoğrafları Jane Levy Fotoğrafları Jane Levy Fotoğrafları Jane Levy Fotoğrafları Jane Levy Fotoğrafları