Jeremy Sumpter

Jeremy Sumpter
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :5.2.1989
Doğum Yeri:Monterey, Kaliforniya

Peter Pan filmiyle tanınan Amerikalı sinema ve televizyon oyuncusudur.

5 Şubat 1989 yılında ABD Monterey, Kaliforniya'da Sandy Johnson ve Gary Sumpter çiftinin çocukları olarak dünyaya gelen Jeremy Robert Myron Sumpter adını “Robert” ve “Myron Jeremy” adlarındaki dedelerinden almıştır. İkizi olan “Jessica” ve “Jennifer 'Gigi'” adında iki kızkardeşi, asker olan bir de Travis adında erkek kardeşi vardır. O daha on aylıkken taşındıkları ailesi annesinin memleketi olan Mount Sterling, Kentucky'de büyümüştür. 2000 yılında IMTA (The International Modeling and Talent Association) tarafından en yetenekli model adayı seçilmiştir. IMTA genel merkezi New York ve Los Angeles'ta olan uluslararası model ve yetenek avcısı bir kurumdur. 

Menajerinin önerisiyle ailesiyle birlikte Los Angeles'a taşınmışlardır. Sumpter ilk kez, baş rolünde Matthew McConaughey'in oynadığı, 2001 filmi “Frailty”'de rol almıştır. Başarılı performansıyla Saturn Ödülü 'En İyi Genç Oyuncu Performansı' için aday gösterilmiştir. Temmuz 2002'de, 13 yaşındayken, Sumpter “Peter Pan” karakteri için seçilmiştir. Çekimler sırasında 10-15 cm birden boy atmış fakat durum çekim hileleriyle çözümlenmiştir. Sumpter bu filmdeki oyunculuğuyla hem Satürn hem de Genç Sanatçı Ödülü'nü kazanmıştır.

Görev Aldığı Yapımlar

Jeremy Sumpter Fotoğrafları

Jeremy Sumpter Fotoğrafları Jeremy Sumpter Fotoğrafları Jeremy Sumpter Fotoğrafları Jeremy Sumpter Fotoğrafları Jeremy Sumpter Fotoğrafları