Joan Cusack

Joan Cusack
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :11.10.1962
Doğum Yeri:New York

2 kez Akademi Ödülüne aday gösterilmiş ABD'li aktris ve komedyen.


Evanston, Illinois'de İrlanda asıllı katolik bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi Joan Cusack. Babası Dick Cusack (1925—2003) belgesel film yapımcısı, annesi ise matematik öğretmeniydi.  Diğer dört kardeşi Ann, John, Bill, ve Susie de oyunculukla ilgilenmektedirler. Aile üyeleri arasında dünya çapında en çok ün yapmayı başaran John ve iki kez Oscar ödülüne aday gözterilmiş kardeşi Joan Cusack'tır. Babası Dick aynı zamanda bir film şirketi sahibi dışında , aktivist Philip Berrigan ile de arkadaşdı. Joan'ın annesi Nancy ise eski matematik öğretmenliğininden öte politik aktivizm de yapmaktaydı.
Chicago`daki Tiyatro Okuluna John ve Ann ile birlikte katıldı. 

Gençlik filmleri ile başlayan kariyeri birden bire Broadcast News ve kendisine Akademi Ödülü adaylığı kazandıran başrolünde Harrison Ford'un oynadığı Working Girl ile kariyeri şekillendi. Kardeşi John Cusack ile genelde bir araya gelen aktris, Hero filminde Dustin Hoffman, Nine Months filminde Hugh Grant gibi büyük isimlerle çalışma şansı yakalayan Joanın ikinci Akademi Ödülü adaylığı 1997 yapımı In & Out filmi ile oldu. Aktris, U.S. Cellular konuşmacısı olmak dışında, What About Joan? ile isimli kısa dizide de yer almışdır. Bir çok popüler romantik komedi filmlerinde yan rolde görülmektedir.

Görev Aldığı Yapımlar

Joan Cusack Fotoğrafları

Joan Cusack FotoğraflarıJoan Cusack FotoğraflarıJoan Cusack FotoğraflarıJoan Cusack FotoğraflarıJoan Cusack Fotoğrafları