Joseph Gordon-Levitt

Joseph Gordon-Levitt
Rol :Yönetmen
Doğum Tarihi :17.02.1981
Doğum Yeri:Los Angeles

Joseph Leonard Gordon-Levitt (d. 17 Şubat 1981), çocukluk yıllarından itibaren çeşitli televizyon dizileri, sahne performansları ve filmlerle başarılı oyunculuk kariyerine sahip ABD'li bir aktördür.

Çocuklukta başladığı reklam filmlerine, daha sonra televizyon filmleriyle ve sitcomlarla devam eden Gordon-Levitt, 1999 yılında önemli bir rol aldığı '10 Things I Hate About You' ile tanınmaya başladı.

Colombia Universitesi'nde okuduktan sonra tv filmlerini bırakan Gordon-Levitt, bir yetişkin olarak birçoğu bağımsız olmak üzere sinema filmlerinde rol almaya başladı. 2005'te rol aldığı 'Brick' adlı filmdeki rolü için 'bağımsız filmlerdeki en ilginç başrol oyuncularından biri, düşünceli bir oyuncu, hem açık sözlü hem de içine kapanık; kendiyle ve dünyayla savaş halinde olan başı belada karakterleri oynamada uzmanlaşmış' denmiştir. Kendisine ait 'HitREcord' adında halka açık bir prodüksiyon şirketi vardır .

Görev Aldığı Yapımlar

Joseph Gordon-Levitt Fotoğrafları

Joseph Gordon-Levitt FotoğraflarıJoseph Gordon-Levitt FotoğraflarıJoseph Gordon-Levitt FotoğraflarıJoseph Gordon-Levitt FotoğraflarıJoseph Gordon-Levitt Fotoğrafları